Ptasie reality show. Nadleśnictwo Dobrocin ruszyło z transmisją z czaplińca

Nadleśnictwo Dobrocin na Warmii i Mazurach uruchomiło transmisję online z czaplińca. - Mieliśmy już transmisje z bocianich gniazd. Teraz prezentować będą się czaple siwe - przekazał Adam Pietrzak, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Nadleśnictwo Dobrocin (woj. warmińsko-mazurskie) we wtorek (21 marca) uruchomiło transmisje online miejsc lęgowych czapli siwej oraz budki, którą niebawem prawdopodobnie zajmą sikorki bogatki lub mazurki. W ten sposób leśnicy uczcili Międzynarodowy Dzień Lasów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl. 

Zobacz wideo Policja pomogła zabłąkanym łabędziom. Ptaki zostały odprowadzone do wody

Ptasie show. Na Warmii i Mazurach kolonia czapli siwej jest liczna

Czapla siwa jest nieco mniejsza od bociana czy żurawia. "Gdy odpoczywa, stoi zwykle na jednej nodze, napuszona, skulona, z szyją ukrytą w ramionach. Czasem przybiera wymyślne pozy, kołysząc się na nogach, podskakując, przykucając lub nienaturalnie wyginając szyję. Jest płochliwa i na widok człowieka szybko podrywa się do lotu" - czytamy na portalu Jestem na pTak.

Ptaki gnieżdżą się gromadnie na wysokich drzewach, często w pobliżu wody, w tzw. czaplińcach. - Pobliskie lasy obfitują w obiekty małej retencji, przygotowane przez leśników małe stawy, cieki. Stąd ta kolonia czapli siwej jest tam tak liczna - przekazał Adam Pietrzak, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie, którego cytuje RMF FM.

Gołębie - zdjęcie ilustracyjne Gołębie gniazdo na balkonie. Dlaczego nie wolno go usunąć?

Międzynarodowy Dzień Lasów. Transmisja z "czaplińca"

"Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych ogłosiło 21 marca Międzynarodowym Dniem Lasów (IDF). Międzynarodowy Dzień Lasów ma na celu promowanie wiedzy na temat lasów i drzew, ich znaczenia dla nas i naszej planety oraz sposobów na ich ochronę. Każdego roku organizatorzy zachęcają do podejmowania działań takich jak: sadzenie drzew, organizowanie konkursów, wystaw oraz innych inicjatyw z tym związanych na poziomie lokalnym, krajowym oraz międzynarodowym" - czytamy w komunikacie 

Przedstawiciele Nadleśnictwa Dobrocin w związku z Międzynarodowym Dniem Lasów postanowili pokazać światu czaple. - Mieliśmy już transmisje z bocianich gniazd. Teraz prezentować będą się czaple siwe, które mam wrażenie, że są trochę mniej znane od bocianów - mówił Pietrzak. 

Transmisję można oglądać pod tym adresem >>>>

Odra, zdjęcie ilustracyjne. Turyści nie chcą przyjeżdżać nad Odrę. Liczba klientów spadła o 40 proc.

Więcej o: