Życie na księżycu Jowisza? Brytyjska profesorka jest pewna, że są tam "istoty podobne do ośmiornic"

Profesorka Monica Grady, ma przekonanie graniczące z pewnością, że na Europie, księżycu Jowisz istnieje życia. Jej zdaniem mogą być tam "istoty podobne pod względem intelektualnym do naszych ośmiornic".
Zobacz wideo

Monica Grady jest profesorką nauk planetarnych i kosmicznych na Uniwersytecie Liverpool Hope. Zajmuje się życiem pozaziemskim i ma bardzo ciekawe teorie na jego temat. Uważa, że życie na Marsie może istnieć, ale co najwyżej w formie bakterii. Ponadto jeśli tam jest, to znajduje się pod powierzchnią, gdzie jest chronione przed silnym promieniowaniem słonecznym. To jednak teoria, którą podziela wielu naukowców. Dużo ciekawsze są opinie Grady, na temat innych form życia w Układzie Słonecznym. 

Życie na Europie, księżycu Jowisza, może istnieć w formie podobnej do ziemskich ośmiornic

Grady jest praktycznie pewna, że pod pokrywą lodową Europy, satelity Jowisza, istnieje życie - piszą brytyjskie media Daily Mail i BBC. Warunki na satelicie są na tyle dobre, by to właśnie tam wyewoluowały wysoko rozwinięte formy życia. Przede wszystkim na powierzchni Europy znajduje się prawdopodobnie ocean ciekłej wody. Jest ona chroniona przed promieniowaniem słonecznym dzięki grubej pokrywie lodowej. Grady nie tylko jest przekonana o istnieniu na księżycu Jowisza życia, ale podejrzewa jak bardzo mogły się rozwinąć. Jej zdaniem wodne organizmy na Europie najpewniej są na podobnym poziomie intelektualnym, co nasze ośmiornice.

Ponadto Grady twierdzi, że życie musiało pojawić się gdzieś w kosmosie i najpewniej składa się z tych samych pierwiastków co ziemskie organizmy żywe. Brytyjska profesor nawiązuje tutaj do tzw. paradoksu Fermiego. Grady dodaje też, że możemy być jedyną formą życia w naszej galaktyce, więc mamy obowiązek chronić naszą planetę, a potencjalne ośmiornice na Europie, nie dają nam prawa żeby ją zniszczyć. 

Więcej o:
Komentarze (73)
Życie na księżycu Jowisza? Brytyjska profesorka jest pewna, że są tam "istoty podobne do ośmiornic"
Zaloguj się
 • helvetik

  Oceniono 11 razy 11

  Odkryto... To nawet hipoteza nie jest, tylko luźne przypuszczenie.

 • ukos

  Oceniono 9 razy 9

  Z tego, co mi wiadomo, to są to dwunastornice i trzynastornice. Nienawidzą się śmiertelnie, prawie jak PiS i PO. Trzynastornice uważają dwunastornice za upośledzone, a dla dwunastornic trzynastornice to przykład beznadziejnego nieuporządkowania, przerost formy nad treścią. Rozwiązanie tego konfliktu jest niemożliwe, ale układ trwa, bo dwunastornice jedzą tylko trzynastornice, a trzynastornice dwunastornice.

 • fctheduck

  Oceniono 9 razy 7

  Pewnie czytała tę samą książkę, co ja, ale nie wiedziała, że to science fiction...:)

 • futon

  Oceniono 7 razy 7

  "jest pewna, ma przekonanie graniczące z pewnością, teoria, ciekawsze są opinie, ma bardzo ciekawe teorie, może istnieć, jest praktycznie pewna,jest przekonana, znajduje się prawdopodobnie, podejrzewa, twierdzi, najpewniej są podobne, musiało"

 • kac

  Oceniono 19 razy 5

  Profesorka to mnie uczyła biologii w szkole średniej...
  Wyrażając się z szacunkiem, należy używać tytułu Pani Profesor!!!

 • kaktus-2

  Oceniono 6 razy 4

  "ALL THESE WORLDS ARE YOURS – EXCEPT EUROPA. ATTEMPT NO LANDINGS THERE"

 • Szymon Głowacki

  Oceniono 3 razy 3

  Czy Europianie słyszeli już Dobrą Nowinę? Jeżeli nie, to powinniśmy tam wysłać Jędraszewską, żeby ich ochrzciła. I szkodonia, żeby ich przytulił i umiłował.

 • arduum

  Oceniono 5 razy 3

  Skąd profesorka wie, że podobne do ośmiornic, a nie do ośmiorniców?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX