Koronawirus w Polsce. Park wodny Suntago zostaje zamknięty

W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem park wodny Suntago został zamknięty. Jego ponowne otwarcie planowane jest na 25 marca, ale termin może ulec zmianie.

Największym zadaszony park wodny w Europie Suntago poinformował, że w związku z rozprzestrzeniającym się w Polsce koronawirusem oraz ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego obiekt będzie zamknięty od 13 do 25 marca.

Termin może ulec zmianie zgodnie z dalszymi decyzjami władz wydawanymi na podstawie obowiązujących przepisów prawa

- czytamy w komunikacie.

Osoby, które posiadają bilet do Suntago w okresie zawieszenia jego działalności będą mieli możliwość zmiany rezerwacji pobytu na inny, dogodny dla nich termin po ponownym otwarciu parku lub zwrot biletu.

"Park wodny Suntago nie podlega ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych"

Jeszcze w środę informowaliśmy, że władze otwartego przed kilkoma tygodniami kompleksu Park of Poland we Wręczy nie zamierzały zawieszać działalności parku wodnego Suntago. Zapewniały jednak, że jeżeli pojawią się wytyczne władz, zostaną podjęte "odpowiednie działania".

W nawiązaniu do komunikatu Premiera RP o odwołaniu imprez masowych, zamknięciu placówek oświaty w Polsce, informujemy że park wodny Suntago nie podlega ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych. Na bieżąco monitorujemy sytuację w kraju oraz na świecie

- informował komunikat parku.

Zobacz też:

Zobacz wideo Czy koronawirusem można zarazić się na basenie? Odpowiada minister zdrowia Łukasz Szumowski
Więcej o: