Koronawirus w Polsce. Policja ostrzega: Uważajcie na oszustów

Koronawirus staje się coraz większym problemem dla zwykłych obywateli. Poza niedogodnościami, są oni narażeni na działania oszustów, którzy wykorzystują niepokój społeczny. Z tego powodu policja apeluje o większą uwagę.

Rozszerzająca się epidemia koronawirusa wymaga od obywateli bardziej odpowiedzialnego zachowania na różnych płaszczyznach, o co apelują sami rządzący. Dla niektórych osób jest to jednak okazja, aby wzbogacić się, wykorzystując obawy przed patogenem. Z tego powodu policja przestrzega przed nieuczciwymi zachowaniami osób, które oferują środki mające cudowne właściwości i zwalczające wirusa

Zobacz wideo Czy to kluczowy weekend ws. koronawirusa w Polsce? Epidemiolog odpowiada

Koronawirus w Polsce. Policja przestrzega przed oszustami 

Jak informuje policja w komunikacie, z dnia na dzień zwiększa się liczba zgłoszeń dotyczących tego typu spraw. Najczęściej spotykanymi oszustwami są oferty sprzedaży środków (amuletów, ziół), które mogą uchronić nas przed zarażeniem się koronawirusem. Innym procederem, z którym muszą zmagać się policjanci, jest podszywanie pod Służby Sanitarne i Ministerstwo Zdrowia bądź inne instytucje walczące z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Podając się za nie, oszuści podają w internecie nieprawdziwe informacje, które dotycząc metod leczenia choroby.

Nie dajmy się zwieść, nie kupujmy cudownych środków mających nas rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy nagle uzdrowić. Nie wpuszczajmy też takich osób do swoich domów i o każdym tego typu przypadku informujmy Policję.

- czytamy w komunikacie. Dodatkowo, funkcjonariusze przypominają, że informacji dotyczących koronawirusa należy szukać na stronach: Ministerstwa Zdrowia, GIS, WHO, NFZ oraz Państwowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH. Infolinia NFZ dotycząca koronawirusa: 800-190-590.

Koronawirus. Dowiedz się więcej:

Więcej o: