Koronawirus. Orlen zachęca do większych środków ostrożności. Używajmy rękawiczek i płaćmy aplikacją

Orlen mocno zaangażował się w walkę z koronawirusem. Poza rozpoczęciem masowej produkcji żeli antybakteryjnych państwowa spółka zachęca także obywateli do przestrzegania środków ostrożnosci podczas tankowania paliw. Wszystko po to, aby uniknąć zakażenia.

Minister zdrowia oraz epidemiolodzy od kilku dni powtarzają jak mantrę, że najbardziej skutecznymi, a zarazem prozaicznymi metodami na uniknięcie zakażenia są zwiększenie dbałości o higienę oraz unikanie kontaktu z ludźmi. Do tego zachęca m.in. Orlen, nawet kosztem zmniejszonego ruchu na stacjach benzynowych. 

Koronawirus w Polsce. Orlen zachęca do wdrażania większych środków ostrożności podczas tankowania paliwa 

W wyniku rozporządzenia premiera Mateusz Morawieckiego od soboty na stacjach benzynowych nieczynne są punkty restauracyjne Orlenu. To jednak nie wszystko. Orlen zachęca do tego, aby w miarę możliwości nie wchodzić do pomieszczeń na stacji benzynowej, gdyż za paliwo można płacić za pomocą aplikacji mobilnej Orlen Pay. Na Twitterze firma tłumaczy, w jaki sposób zainstalować ją oraz jak wygląda proces płacenia przy jej użyciu.

Orlen Pay dostępna jest w Sklepie Play oraz na App Store. Znajduje się tam mapa stacji benzynowych Orlenu, ale także kupony rabatowe oraz możliwość płacenia za tankowanie bez wychodzenia z auta. Aby skorzystać z niej należy zarejestrować swoją kartę, a później zeskanować kod QR znajdujący się przy dystrybutorze. 

Jak informuje bankier.pl, przy dystrybutorach pojawiły się także informacje, które zachęcają do zachowania większych środków higieny i ostrożności podczas tankowania paliwa. Zgodnie z ich zaleceniami tankować należy w rękawiczkach, a płacić za benzynę za pomocą telefonów lub kart. Prezes państwowej spółki Daniel Obajtek przypomniał także, na Twitterze, że nie ma planów zamykania stacji paliw Orlen, gdyż stanowią one infrastrukturę kryzysową. 

Zobacz wideo Koronawirus uderza w gospodarkę. Jak odpowie rząd?

Koronawirus. Orlen rozpoczyna masową produkcji płynów antybakteryjnych 

To nie jedyne działanie Orlenu na rzecz walki z koronawirusem. Państwowa spółka podjęła decyzję o rozpoczęciu produkcji 2,5 mln litrów płynu do dezynfekcji rąk do końca marca - ok. 750 tys. litrów tygodniowo. Płyn do dezynfekcji rąk Orlenu można kupić na stacjach benzynowych spółki w cenie 95 zł za 5 litrowy baniak. Wkrótce na stacjach mają się pojawić także sprzedaży 1-litrowe butelki w cenie 15 zł

>>> Dowiedz się więcej: Orlen sprzedaje płyn do dezynfekcji rąk. Cena wzbudza emocje. Jest oficjalne oświadczenie

Więcej o: