Poczta Polska przywraca wysyłkę paczek zagranicznych. W ograniczonym zakresie i do kilku krajów

Poczta Polska ogłosiła, że od 16 marca wstrzymuje przyjmowanie przesyłek zagranicznych. Teraz spółka ogłasza, że przywraca wysyłkę poza kraj, ale tylko w ograniczonym zakresie. Paczki będzie można nadać tylko do kilku krajów, a do niektórych będą szły drogą morską.

W związku z pandemią koronawirusa Poczta Polska wprowadziła obostrzenia w swoich placówkach i ograniczyła pewne usługi. Czas pracy placówek uległ skróceniu do 6 godzin, a w wybrane dni placówki będą otwarte od 14:00 do 20:00 lub zamiennie przez trzy godziny w sobotę. Placówki dotąd czynne w soboty, będą analogicznie otwarte przez trzy godziny. Całodobowe placówki będą pracować jedynie od 8:00 do 20:00.

Wyznaczono również strefy ochronne. Przy okienku może przebywać jedna osoba, a wchodzący do placówki proszeni są o zachowanie odległości 1,5 m od siebie. Wprowadzono również ograniczenia w wysyłce przesyłek zagranicznych.

Zobacz wideo Czy programy socjalne są zagrożone przez koronawirusa?

Koronawirus. Poczta Polska wznawia przesyłki zagraniczne, lecz w ograniczonym zakresie

14 marca Poczta Polska ogłosiła, że w związku z zawieszeniem transportu lotniczego, wstrzymuje przyjmowanie przesyłek zagranicznych od poniedziałku 16 marca. Szybko udało się wypracować jednak inne rozwiązania, w związku z czym, część przesyłek do niektórych krajów można już nadawać. Wciąż zawieszone jest przyjmowanie przesyłek EMS, ale Poczta Polska przywraca przesyłki do następujących krajów w podanym zakresie:

  • Niemcy – listy (priorytetowe i ekonomiczne), paczki (priorytetowe i ekonomiczne) oraz GLOBAL Expres,
  • Czechy i Słowacja – listy (priorytetowe i ekonomiczne), paczki (priorytetowe i ekonomiczne),
  • Ukraina – listy (ekonomiczne), list polecone (priorytetowe), paczki (ekonomiczne) oraz Paczka UKRAINA PLUS,
  • Białoruś, Litwa, Łotwa, Dania, Hiszpania, Portugalia, Belgia, Holandia – listy ekonomiczne oraz paczki ekonomiczne,
  • Meksyk (drogą morską) – listy ekonomiczne,
  • USA i Kanada (drogą morską) – listy (ekonomiczne) oraz paczki (ekonomiczne).

Pozostałe wysyłki zagraniczne pozostają zawieszone. W przypadku rozszerzenia zakresu wysyłki Poczta Polska będzie na bieżąco informować.

Więcej o: