Koronawirus. CD Projekt przechodzi na pracę zdalną. Co z premierą Cyberpunk 2077?

Cały CD Projekt przeszedł na pracę zdalną, w związku z pandemią koronawirusa. Firma dostosowała infrastrukturę sieciową, by każdy mógł pracować z domu. Studio dołoży starań, aby nie wpłynęło to na datę premiery Cyberpunk 2077.

CD Projekt pracuje obecnie nad swoją pierwszą dużą produkcją od czasu wydania Wiedźmina 3 w 2015 roku. Cyberpunk 2077 może popularnością przebić tę produkcję, analitycy przewidują, że może to być jedna z najpopularniejszych gier w historii, a jej sprzedaż może umieścić ją nawet w pierwszej dziesiątce. Produkcja jest robiona z dużym rozmachem, o czym świadczy zaangażowanie w nią Keanu Reevesa, który wciela się w postać przyjaciela głównego bohatera. 

Zobacz wideo Keanu Reeves wcieli się w bohatera Cyberpunk 2077.

Początkowo premierę  Cyberpunk 2077 zaplanowano na 16 kwietnia 2020 roku, ale CD Projekt stwierdził, że na dopracowanie produkcji potrzebuje dodatkowych kilku miesięcy. Ostatecznie premierę przeniesiono na 17 września 2020 roku. Czy koronawirus wpłynie na przesunięcie tej daty?

CD Projekt przeszedł na pracę zdalną. Co z Cyberpunk 2077?

CD Projekt w zeszłym tygodniu informował, że nie przewiduje kolejnych opóźnień w premierze Cyberpunk 2077. Data wrześniowa powinna być tą ostateczną. Te plany może jednak zweryfikować przejście na pracę zdalną, w celu zapobiegnięciu pojawienia się infekcji w firmie. Całe studio przeszło na tryb zdalny, czytamy w komunikacie na stronie dewelopera. By umożliwić pracę z domu, w firmie zmodernizowano infrastrukturę sieciową i wspierające je oprogramowanie. CD Projekt zdalnie będzie pracował tak długo, jak wymaga tego sytuacja. W ten sposób szefostwo pragnie zapewnić całemu zespołowi najwyższy poziom bezpieczeństwa. 

Studio dodaje, że jest to dla nich nowa sytuacja. Mimo to, zespół CD Projekt deklaruje, że jest gotowy na wyzwane i nie ustanie w wysiłkach, "aby dowieźć na wrzesień fantastyczną grę".

Więcej o: