Biedronka zwiększa limit płatności zbliżeniowych bez PIN do 100 zł

Visa i Mastercard poinformowały o zwiększeniu limitów płatności zbliżeniowych w związku z pandemią koronawirusa. Biedronka zaczęła już tę zmianę wprowadzać od piątku 20 marca we wszystkich swoich sklepach. Zbliżeniowo bez podawania PIN zapłacimy za zakupy do 100 zł.

Visa i Mastercard planowały zwiększyć wysokość kwoty płatności zbliżeniowych bez kodu PIN do końca 2020 roku. Nowe limity miały wynosić 100 zł. Wprowadzenie tych zmian przyśpieszył kryzys związany z pandemią koronawirusa. Zarówno Mastercard jak i Visa ogłosiły, że limity płatności zbliżeniowych zostały już zwiększone do 100 zł. Wprowadzenie nowego limitu w życie jest jednak zależne od banków oraz usługodawców, którzy zajmują się obsługą terminali. W praktyce oznacza to, że w pełni z tej zmiany skorzystamy dopiero za jakiś czas. Póki co jednak dobrą informację ma dla swoich klientów Biedronka

Zobacz wideo Premier straszy kryzysem? Emilewicz: Po opanowaniu pandemii gospodarka odbije niemal następnego dnia

Biedronka zwiększa limity płatności bez PIN do 100 zł

W Biedronce w okresie od 9 do 18 marca 2020 roku liczba transakcji bezgotówkowych wzrosła względem analogicznego okresu rok wcześniej, o 10 punktów procentowych. Jak podaje sieć sklepów w komunikacie, w trosce o klientów i pracowników, od 20 marca zwiększono limit płatności kartami. 

20 i 21 marca wdrażamy wielką zmianę we wszystkich naszych sklepach, których mamy ponad 3000 w całym kraju - terminale płatnicze zaczną obsługiwać podwyższone limity płatności zbliżeniowych. Wierzymy, że dzięki temu klienci będą mogli wygodniej i jeszcze bezpieczniej dokonywać płatności. Przypominam również, że korzystanie z karty lojalnościowej Moja Biedronka nie wymaga jej fizycznego podawania kasjerowi – wystarczy pokazać numer telefonu zapisany na karteczce czy ekranie telefonu lub po prostu go podyktować.

- informuje Lidia Stegenta-Głowala, dyrektor działu skarbca w sieci Biedronka. Zmiana objęła już 6,7 tys. terminali. Kolejne dołącza w weekend. Szybka zmiana możliwa jest dzięki bliskiej współpracy z bankiem Pekao S.A.

Więcej o: