Ranking najbogatszych Polek wg "Wprost". Liderka niezagrożona, ostra rywalizacja Lewandowskiej i Chodakowskiej

"Wprost" opublikował ranking najbogatszych Polek. Pierwsze miejsce zestawienia nie jest zaskoczeniem - zajęła je Dominika Kulczyk. Nie oznacza to jednak, że na liście nie brakuje niespodzianek. Jaki majątek zgromadziły Anna Lewandowska czy Ewa Chodakowska?

Dominika Kulczyk znalazła się na pierwszym miejscu rankingu najbogatszych Polek tygodnika "Wprost". Jej majątek jest bowiem szacowany na 9 mld zł. Córka słynnego miliardera Jana Kulczyka odziedziczoną fortunę podzieliła z bratem - Sebastianem Kulczykiem.

Drugie miejsce w rankingu zajęła Barbara Komorowska. Współwłaścicielka Bakomy, jednego z czołowych producentów przetworów mlecznych dysponuje majątkiem o wartości 2 mld zł.

Na miejscu trzecim zestawienia znalazła się Grażyna Kulczyk. Była żona Jana Kulczyka, kolekcjonerka dzieł sztuki i przedsiębiorczyni może pochwalić się majątkiem wartym 1,7 mld.

Lewandowska, Chodakowska i inne znane Polki w rankingu "Wprost"

W zestawieniu "Wprost" znalazły się i inne Polki, których nazwiska nie schodzą z pierwszych stron gazet. W ich wypadku mówimy już nie miliardach, a o kwotach znacznie niższych. Nie oznacza to jednak, że nie robią one wrażenia.

Ewa Chodakowska może pochwalić się sporymi zyskami ze sklepu internetowego. W zeszłym roku wyniosły one 13 mln zł. Chodakowska prowadzi też nowe inwestycje - weszła m.in. w branżę kosmetyczną, uruchomiła sieć cateringu dietetycznego i rozszerzyła ekspansję zagraniczną.

Ranking najbogatszych Polek. Te kwoty na każdym zrobią wrażenie

Łączny majątek Chodakowskiej jest przez "Wprost" wyceniany na 178 mln zł. Daje jej to 31. miejsce w rankingu.

Anna Lewandowska, również ujęta w rankingu "Wprost", dzięki spółce HBPA osiągnęła przychody wynoszące 12 mln zł. Żona najsłynniejszego polskiego piłkarza jest również właścicielką centrum treningowego i kawiarni ze zdrową żywnością.

Czytaj też: 100 najbogatszych Polaków stulecia według 'Wprost'. Nie tylko Kulczyk i Solorz

Wedle "Wprost" Anna Lewandowska posiada majątek o wartości 231 mln zł. Daje jej to 23. miejsce w rankingu najbogatszych Polek.

Ranking najbogatszych Polek. Pierwsza dziesiątka

Nazwiska liderek listy już znamy, wiemy też jakie miejsce zajęły Anna Lewandowska i Ewa Chodakowska. Jak jednak prezentuje się pierwsza dziesiątka listy, która obejmuje 50 nazwisk? Oto ona:

1. Dominika Kulczyk - majątek wart 9 mld zł
2. Barbara Komorowska - majątek wart2 mld zł
3. Grażyna Kulczyk - majątek wart1,7 mld zł
4. Barbara Kaczmarek z rodziną - majątek wart 1,3 mld zł
5. Teresa Mokrysz - majątek wart 1 mld zł
5. Elżbieta Kaczmarek - majątek wart 1 mld zł
7. Katarzyna Frank-Niemczycka - majątek wart950 mln zł
8. Małgorzata Adamkiewicz - majątek wart 850 mln zł
9. Anna Podniesińska - majątek wart 800 mln zł
10. Zyta Olszewska - majątek wart 700 mln zł

Warto podkreślić, że w zeszłorocznym zestawieniu podium wyglądało identycznie - na pierwszym miejscu znalazła się Dominika Kulczyk, na drugim Barbara Komorowska, a na trzecim Grażyna Kulczyk.

Zobacz wideo
Więcej o: