Koronawirus w Polsce. Uber i Free Now będą wozić za darmo lekarzy i personel szpitali

Uber i Free Now zagwarantują lekarzom i personelowi medycznemu darmowe przejazdy, tak by ci bezpiecznie i szybko mogli dotrzeć do swoich miejsc pracy. Wyjaśniamy, jak skorzystać z ich specjalnych usług.

Uber do końca maja zapewni 10 tys. przejazdów dla pracowników służby zdrowia. Do dyrektorów szpitali zostaną przekazane kody promocyjne (o wartości 40 zł każdy) uprawniające do przejazdu do lub z wybranego szpitala. W tym tygodniu mają one trafić do 17 placówek. Kod należy wpisać w aplikacji przed rozpoczęciem podróży. Będą one ważne od 24 marca do końca maja. 

Zobacz wideo Premier ogłasza zakaz wychodzenia z domu poza niezbędnymi sytuacjami, a także ograniczenia w poruszaniu się w komunikacji publicznej

Lista szpitali objętych akcją Ubera obejmuje następujące placówki:

 1. Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II,
 2. Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie,
 3. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu,
 4. Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie,
 5. NSSU UJ Kraków-Prokocim,
 6. Poradnia Chorób Zakaźnych Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie
 7. Oddział przyjęć Centralnego Szpitala Klinicznego MON Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie,
 8. Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu,
 9. Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku,
 10. Szpital kliniczny im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu,
 11. Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej z siedzibą w Poznaniu,
 12. Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni,
 13. Szpital Specjalistyczny w Chorzowie,
 14. Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu,
 15. Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego, Oddział Kliniczny Zakaźny, Klinika Pediatrii i Chorób Infekcyjnych we Wrocławiu,
 16. Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Im. Dr Wł. Biegańskiego w Łodzi,
 17. Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – Dziecięcy Szpital Kliniczny im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie, Oddział Kliniczny Obserwacyjno – Izolacyjny i Pediatrii.

Epidemia koronawirusa. Free Now rusza z akcją #TaxiDlaZdrowia

"Wy nas ratujecie - my Was wozimy" - czytamy w komunikacie opublikowanym na fanpage'u aplikacji Free Now. Wraz z firmami wspierającymi Free Now chce zrealizować nawet 20 tys. darmowych przejazdów do końca maja. Zachęca również kolejne spółki do przyłączania się do akcji.

Na swojej stronie internetowej Free Now poinformował, w jaki sposób pracownicy szpitali i laboratoriów w Warszawie, Krakowie, Trójmieście lub Wrocławiu mogą skorzystać z usługi: 

 • Jeśli nie masz jeszcze konta pasażera FREE NOW, to ściągnij aplikację i zarejestruj się.
 • Zgłoś się do nas na dlazdrowia@free-now.com 
 • W wiadomości podaj m.in. adres e-mail swojego konta pasażera w aplikacji FREE NOW, nazwę i lokalizację placówki, w której pracujesz, a także pokaż nam przepustkę szpitalną lub laboratoryjną, której używasz w pracy.
 • Po weryfikacji, założymy Ci specjalne konto użytkownika FREE NOW, dzięki któremu zamawiając usługę “Dla Zdrowia” w naszej aplikacji, skorzystasz z darmowych przejazdów do/z pracy. 
 • Pamiętaj, aby zawsze korzystać z opcji “Płać przez aplikację” i tylko z konta “Dla zdrowia”.
 • Podczas płatności wyświetli się kwota, jaką otrzyma kierowca - musisz ją zaakceptować. Dla Ciebie przejazd jest darmowy. 
Więcej o: