Koronawirus w Polsce. Castorama nie zamyka sklepów: Funkcjonujemy jak "apteka dla domu"

Większość sklepów, które nie oferują towarów pierwszej potrzeby, jak jedzenie i środki higieny, zdecydowała się na zamknięcie swoich placówek w związku z pandemią koronawirusa. Castorama jednak pozostaje otwarta. Jak czytamy w komunikacie, sklepy sieci funkcjonują jak "apteka dla domu".

W związku z pandemią koronawirusa duża część przedsiębiorstw jeśli nie może przejść na pracę zdalną, decyduje się na zawieszenie działalności. Otwarte pozostają przede wszystkim sklepy oferujące żywność oraz środki pierwszej potrzeby. Drzwi dla klientów zdecydowała się zamknąć, chociażby IKEA. Inną strategię obrała natomiast Castorama.

Zobacz wideo Gospodarcze konsekwencje koronawirusa. Rozmowa z Pawłem Borysem

Castorama nie zamyka się na czas pandemii koronawirusa

Castorama informuje w komunikacie, że działa zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 roku zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu epidemii. W związku z tym sklepy sieci pozostają otwarte, ale funkcjonują jak "apteki dla domu", co oznacza, że jeśli ktoś wybiera opcję zakupu bezpośredniego, powinien mieć uzasadniony powód odwiedzin sklepu. W pozostałych przypadkach Castorama prosi o wybrane zakupów przez internet. Decyzję te podjęto, aby zapewnić możliwość zakupu produktów niezbędnych do usunięcia awarii w domu lub dokończenia wcześniej rozpoczętego remontu.

Castorama, jak pisze, podjęła odpowiednie środki bezpieczeństwa. Przed wejście do sklepów znalazły pojemniki z płynem do dezynfekcji rąk, a w sklepie dezynfekowane są powierzchnie dotykowe, m.in. wózki, blaty, lady, klawiatury, maszyny vendingowe i fakturomaty, które są jedyną możliwością otrzymania faktury. W sklepie ograniczono liczbę klientów do 1 osoby na 50 mkw, czego pilnują pracownicy. Sklepy otwarte są tylko do godziny 20:00. Ponadto Castorama prosi o wstrzymanie się ze zwrotami, ponieważ nie obowiązują na nie ograniczenia czasowe i można zrobić je później. 

Więcej o: