Koronawirus w Polsce. Castorama nie zamyka sklepów: Funkcjonujemy jak "apteka dla domu"

Większość sklepów, które nie oferują towarów pierwszej potrzeby, jak jedzenie i środki higieny, zdecydowała się na zamknięcie swoich placówek w związku z pandemią koronawirusa. Castorama jednak pozostaje otwarta. Jak czytamy w komunikacie, sklepy sieci funkcjonują jak "apteka dla domu".

W związku z pandemią koronawirusa duża część przedsiębiorstw jeśli nie może przejść na pracę zdalną, decyduje się na zawieszenie działalności. Otwarte pozostają przede wszystkim sklepy oferujące żywność oraz środki pierwszej potrzeby. Drzwi dla klientów zdecydowała się zamknąć, chociażby IKEA. Inną strategię obrała natomiast Castorama.

Zobacz wideo Gospodarcze konsekwencje koronawirusa. Rozmowa z Pawłem Borysem

Castorama nie zamyka się na czas pandemii koronawirusa

Castorama informuje w komunikacie, że działa zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 roku zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu epidemii. W związku z tym sklepy sieci pozostają otwarte, ale funkcjonują jak "apteki dla domu", co oznacza, że jeśli ktoś wybiera opcję zakupu bezpośredniego, powinien mieć uzasadniony powód odwiedzin sklepu. W pozostałych przypadkach Castorama prosi o wybrane zakupów przez internet. Decyzję te podjęto, aby zapewnić możliwość zakupu produktów niezbędnych do usunięcia awarii w domu lub dokończenia wcześniej rozpoczętego remontu.

Castorama, jak pisze, podjęła odpowiednie środki bezpieczeństwa. Przed wejście do sklepów znalazły pojemniki z płynem do dezynfekcji rąk, a w sklepie dezynfekowane są powierzchnie dotykowe, m.in. wózki, blaty, lady, klawiatury, maszyny vendingowe i fakturomaty, które są jedyną możliwością otrzymania faktury. W sklepie ograniczono liczbę klientów do 1 osoby na 50 mkw, czego pilnują pracownicy. Sklepy otwarte są tylko do godziny 20:00. Ponadto Castorama prosi o wstrzymanie się ze zwrotami, ponieważ nie obowiązują na nie ograniczenia czasowe i można zrobić je później. 

Więcej o:
Komentarze (36)
Koronawirus w Polsce. Castorama nie zamyka sklepów: Funkcjonujemy jak "apteka dla domu"
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 10 razy 8

  Uprzejmie donoszę Partii i kościołowi :-)
  Że stacje benzynowe też są otwarte :-)
  I niech nikt nie pisze że są jak spożywczaki dla samochodów :-)
  Bo do kościoła i na wybory można iść na piechotę :-)

 • ps11111ps

  Oceniono 7 razy 7

  - Mam receptę na puszkę farby, klej do płytek i kombinerki
  - Proszę wchodzić

 • gazetalogin12

  Oceniono 10 razy 6

  Po 1. nie tylko Castorama ale wszystkie markety budowlane.
  Po 2. pójdę dzisiaj kupić do Castoramy parę rzeczy na wszelki wypadek, bo coś czuję że jakiś matoł planuje rozszerzyć zakaz, oczywiście w trosce o moje i innych zdrowie.

 • tom-pek

  Oceniono 19 razy 5

  srają na swoich pracowników....tylko z tych z Polski bo we Francji zamknięte

 • ms59sm

  Oceniono 4 razy 4

  Bardzo mi się podoba sposób funkcjonowania Castoramy. Nie musisz brać koszyka czy wózka, masz możliwość odkazić łapki, ochrona jest także przed wejściem do marketu. Czego brakuje? Denaturatu !!!

 • goska10001

  Oceniono 2 razy 2

  To duże sklepy, tam kupuje opal, muszą działać.. A jak rura pęknie?

 • race444

  Oceniono 4 razy 2

  Wolska to Banana Republika

 • udet1124

  Oceniono 1 raz 1

  Zawsze można coś lepiej/inaczej zorganizować np. zamawiasz w internecie i za 4 h odbierasz w markecie. Jest natomiast odwrotnie. Wiele marketów zablokowało taką opcję.

 • syriusz.wila

  Oceniono 3 razy 1

  Czy CBA rozciągnęło parasol ochronny nad pracami nad ustawą o zakazach?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX