Panek udostępnia samochody za darmo. Osobom, które pomagają w walce z koronawirusem

Sieć samochodów na minuty Panek pochwaliła się właśnie nową akcją pomocową w walce z pandemią. Każdy chętny może wynająć auto za darmo, o ile wykorzysta je do niesienia pomocy innym.
Zobacz wideo Badanie na koronawirusa trwa do ośmiu godzin. Reszta czasu to logistyka

Sieć samochodów na wynajem Panek wystartowała z nową akcją, która ma pomóc w trudnym czasie związanym z pandemią nowego koronawirusa. Firma chce udostępniać samochody za darmo wszystkim chętnym. Jest tylko jeden warunek - trzeba wykorzystać je do niesienia pomocy.

Jak auta miałyby przydać się w walce z koronawirusem? Chodzi o pomoc w wykonywaniu podstawowych czynności (np. zakupów) w imieniu osób, które w obecnej sytuacji w ogóle nie mogą wychodzić z domu.

Wiemy jak wiele osób nie może teraz wyjść z domu, mogą to być osoby starsze, chore lub objęte kwarantanną. Mamy pełną świadomość, że są one uzależnione od innych. To, co możemy zrobić to pomóc tym, którzy już zdecydowali się wyjść z domu po to by pomagać. Udostępniamy więc samochody i dołączamy do już istniejących akcji

- informuje Katarzyna Panek, Rzecznik spółki PANEK S.A. w komunikacie.

Panek rozdaje 70 zł dziennie

Każda osoba, która zdecyduje się wykorzystać samochody na minuty po to, aby pomagać ma dostać do wykorzystania 70 zł na dobę. Warunkiem jest nagranie filmiku dokumentującego niesienie pomocy i udostępnienie go w sieci. Wszystkie filmiki będą uprzednio weryfikowane pod kątem prawdziwości, ale firma i tak apeluje o uczciwość osób, które korzystają z samochodów za darmo.

Tak jak nie chcemy aby nasi pracownicy jeździli obecnie komunikacją miejską, tak i wolontariuszom odradzamy taką formę transportu. Głęboko wierzę w to, że nasza działalność pomoże w szybszym i bezpieczniejszym transporcie

- dodaje Katarzyna Panek.

Panek zapewnia też, że przykłada dużą wagę do dezynfekcji samochodów udostępnianych wynajmującym. Co więcej, po każdym przejeździe z lotniska Chopina w Warszawie (realizowanym przez osoby wracające do kraju w ramach akcji "Lot Do Domu") samochód zostaje wyłączony z użytku i przechodzi dodatkową dezynfekcję.

Więcej o: