Kursy walut 27.03 o godz. 7. Frank, dolar i euro wreszcie mocno w dół [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w piątek 27 marca na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,54 zł, natomiast dolar 4,10 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,27 zł, z kolei za funta brytyjskiego 5,03 zł.

We czwartek 26 marca Narodowy Bank Polski podał średnie kursy walut. Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana dzisiaj, 27 marca 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15. 

Średnie kursy walut NBP - czwartek 26.03.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kursy walut na żywo - piątek 27.03.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Na koniec tygodnia pozytywne wieści dla złotego, który wreszcie mocno odbija się względem głównych walut. Aktualnie obserwujemy bardzo mocne spadki dolara (w dół o 2,20 proc.), który w ciągu 24 godzin stracił na wartości ok. 10 gr i wyceniany jest na 4,11 zł. Na wartości tracą również euro oraz frank szwajcarski (obie waluty w dół o ponad 1 proc.). Na ten moment kosztują odpowiednio 4,54 zł i 4,27 zł. W ostatnich tygodniach funt reaguje w przeciwnym sposób niż reszta walut na wydarzenia geopolityczne, więc w jego przypadku należy mówić o wzrostach, a nie spadkach. Waluta brytyjska idzie w górę o 0,5 proc. i znów przebiła granicę 5 zł, 

Utrzymanie trendu spadkowego z dnia wczorajszego to pozytywna informacja, ale jak widać złotówka wciąż ma co odrabiać, gdyż główne waluty, za wyjątkiem funt, wciąż utrzymują się na rekordowo wysokim poziomie. 

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na kursy walut?

W piątek 27 marca światowe rynki są zdominowane wydarzeniami dotyczącymi dolara. Wpływ na walutę amerykańską mogą mieć dane dotyczące wydatków konsumpcyjnych w USA za luty. Pojawią się marcowe indeksy nastrojów konsumenckich, w których obecnie sytuacja na świecie powinna znaleźć odzwierciedlenie. Ponadto, CFTC przedstawi prognozy dotyczące ceny kruszców, gazu czy ropy naftowej. Jeśli chodzi o inne waluty, to wpływ na wartość funt może mieć wskaźnik ubóstwa społecznego w Wielkiej Brytanii. 

Więcej o: