Hipermarkety też skracają godziny działania. Krócej otwarte sklepy Carrefour, Auchan i Kaufland

W związku z epidemią koronawirusa wiele sklepów skróciło godziny otwarcia. Do ich grona dołączają właśnie kolejne sieci. Na skrócenie godzin działania zdecydowały się hipermarkety Carrefour, Auchan czy Kaufland.

Epidemia koronawirusa w Polsce ogranicza naszą działalność w niemal każdej dziedzinie. Do sklepów jednak wciąż musimy chodzić, co sprawia, że są one miejscem, gdzie szansa na zakażenie jest największa. Ministerstwo Zdrowia opublikowało poradnik, jak bezpiecznie robić zakupy, by zminimalizować ryzyko złapania patogenu.

Środki bezpieczeństwa oddolnie wprowadzają także sklepy, które same ograniczają częściowo swoją działalność. Część z sieci zdecydowała się już na skrócenie godzin pracy i wprowadzenie przerw technicznych na rozliczenie i wprowadzenie nowej zmiany pracowników. Do tego grona należą już Lidl, Biedronka i Żabka. Teraz przyłączają się do nich kolejne sklepy.

Zobacz wideo Zakazy w rozporządzeniu ministra zdrowia. Czy da się je wyegzekwować?

Hipermarkety, m.in. Carrefour, Auchan i Kaufland wprowadzają ograniczone godziny otwarcia

Tryb pracy od poniedziałku 30 marca zmieniły hipermarkety i supermarkety francuskiej sieci Carrefour. Dotąd większość z nich była otwarta do godziny 22:00, a niektóre placówki pracowały do 23:00. Teraz wszystkie sklepy tej sieci będą otwarte tylko do 20:00.

O godzinę skrócono działanie hipermarketów Auchan i supermarketów Moje Auchan. Sklepy będą otwarte tylko do 21:00. Na ten sam ruch zdecydowali się szefowie sieci Kaufland. Tesco natomiast nie skróciło otwarcia wszystkich sklepów w Polsce. Krócej otwarte będą jedynie wybrane sklepy. Przedstawiciele sieci twierdzą, że podjęli takie decyzje przede wszystkim ze względu na swoich pracowników. 

Godziny otwarcia - Lidl, Biedronka, Żabka, Carrefour, Auchan, Kaufland

  • Biedronka - 8.00 - 20.00
  • Lidl - do 21.00
  • Żabka - 7.00 - 22.00
  • Carrefour - do 20.00
  • Auchan - do 21.00
  • Kaufland - 7.00 - 21.00
Więcej o: