Koronawirus w Polsce. Lidl i Biedronka zmieniają godziny pracy. Przerwy techniczne w ciągu dnia

Rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa powoduje reorganizację pracy sklepów w celu zwiększenia środków ostrożności oraz ochrony pracowników. W związku z tym części sieci handlowych, w tym Lidl oraz Biedronka, zdecydowały się zmienić godziny otwarcia placówek.

Najpopularniejsze sieci sklepów decydują się na różne środki ostrożności w celu ochrony pracowników, ale również zahamowania rozprzestrzenienia się koronawirusa. W większości placówek klienci stoją w kolejkach w odległości 1,5 metra, w sklepach pojawiły się płyny do dezynfekcji rąk, a przy kasach zamontowano płyty z pleksi, aby kasjerzy nie mieli bezpośredniego kontaktu z klientami. To jednak nie wszystko. W związku z inną organizacją pracy zmianie uległy godziny otwarcia sklepów.

Zobacz wideo „Tarcza antykryzysowa” pozwala na obniżenie pensji. „ Koszty staramy się podzielić równo pomiędzy wszystkich”

Koronawirus w Polsce. Lidl i Biedronka z innymi godzinami otwarcia. Uważajcie na przerwy techniczne

Jak informowała sieć Biedronka, najpóźniej od 23 marca poszczególne placówki otwarte będą w godz. 8-20. "Biedronka przechodzi też na pracę rotacyjną w sklepach. Co to oznacza? Pracownicy zostaną podzieleni na dwie grupy, które w cyklu tygodniowym będą na zmianę wykonywać pracę w sklepie albo pozostaną w domu. Takie rozwiązanie ma na celu zapewnienia większego bezpieczeństwa pracowników" - czytamy w komunikacie sieci. To również będzie miało wpływ na funkcjonowanie sklepów, gdyż codziennie między godz. 13:30-14:30 sklepy będą zamknięte z powodu przerwy technicznej. W tym czasie załogi danej placówki wymienią się i dokonają rozliczenia bez kontaktu ze sobą. Długość przerwy oraz dokładna godzina zależna jest od indywidualnych decyzji placówek. 

Na podobne przerwy techniczne powinni uważać również klienci sklepów Lidl. Odbywają się one również we wczesnych godzinach popołudniowych, choć sieć nie poinformowała o wprowadzeniu pracy rotacyjnej. Po reorganizacji trybu funkcjonowania Lidl otwarty jest w godz. 7-21, a więc godzinę krócej.

Koronawirus. W jakich godzinach otwarte są inne sklepy?

Nie wszystkie sieci dyskontów zdecydowały się na podobny ruch. Przed weekendem informowaliśmy o tym, że wciąż nie pojawiły się komunikaty o zmianie godzin otwarciach w takich sieciach jak Tesco, Kaufland i Auchan. Jako że sytuacja z epidemią koronawirusa jest dynamiczna, już wkrótce może ulec to zmianie. Ponadto, przypominamy, że krócej otwarte będą za to sklepy sieci Żabka, w których zakupy można robić w przedziale godz. 7-22. 

Więcej o:
Komentarze (58)
Koronawirus w Polsce. Lidl i Biedronka zmieniają godziny pracy. Przerwy techniczne w ciągu dnia
Zaloguj się
 • goska10001

  Oceniono 44 razy 42

  Chrońmy dzielnych ludzi dzięki którym mamy co jeść. I zachowujemy odległości. Postaramy się przy tym być mili i uprzejmi dla siebie.

 • sw.stefan

  Oceniono 38 razy 32

  Myślałem ,że w tym czasie będzie dezynfekcja ,przynajmniej koszyków i wózków ...

 • cymesgeszefciarz

  Oceniono 37 razy 29

  Ludzie nie gadajcie na zakupach ani z "towarzyszem" ani przez telefon ... kłapanie jęzorem także rozprzestrzenia wirusa ... najgorsze są przygłupy "z budowy" wpadają do sklepu całą bandą nie przestrzegają żadnych zasad i jeszcze drą ryje miedzy sobą z jakiejś dziwnej ekscytacji

 • qznia

  Oceniono 40 razy 26

  Pełen szacunek dla pracowników handlu.
  To co robicie to jest zwykłe codzienne bohaterstwo.
  Życzę zdrowia i jeszcze raz zdrowia!!##

 • darcys44

  Oceniono 27 razy 25

  Epidemia pokazała kto jest prawdziwym bohaterem czasu próby. To nie celebryci utrzymują cywilizację w ruchu ale Ci "nieudacznicy" którzy nie mają łbów do interesów, nie zarabiają kokosów ale mają poczucie obowiązku i zaspokajają podstawowe potrzeby ogłupianego przez propagandę "zysku za wszelką cenę" społeczeństwa ...

 • kl0ss

  Oceniono 27 razy 23

  Dyskonty mają więcej rozumu niż cały PiSobolszewicki rząd razem wzięty.

 • korkodyl_nilowy

  Oceniono 11 razy 11

  Prosze o oddzielne kasy przyjmujace gtowke,
  i oddzielne do platnosci karta.

 • komandor_mrw

  Oceniono 7 razy 7

  Co z tego, jak i w Lidlu i Biedronce dzikie tłumy, że nie ma po co wchodzić? Czy tak ciężko ograniczać ilość osób na sklepie jak to robi Rossman? Poza tym w takiej Castoramie czy Leroy Merlin wręcz każą na wejściu myć ręce płynem dyzenfykujacym, a w spożywczych L. I B. można o tym zapomnieć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX