Koronawirus. Alibaba i najbogatszy Chińczyk wesprą Pocztę Polską. Przekażą maseczki ochronne

Holding Alibaba, którego założycielem jest najbogatszych Chińczyk Jack Ma, zdecydował się przekazać Poczcie Polskiej 48 tys. maseczek ochronnych. O geście poinformował ambasador ChRL w Polsce.

Niedobór sprzętu ochronnego to jeden z głównych problemów w walce z zahamowaniem epidemii koronawirusa w Polsce. Zmagają się z nim pracownicy służby zdrowia, ale także przedstawiciele innych branż, którzy wciąż mają kontakt z innymi ludźmi. Chodzi m.in. o pracowników Poczty Polskiej, którzy postulowali o zwiększenie środków ochrony osobistej. Ich sytuacja ulegnie poprawie, gdyż chińska firma Alibaba oraz fundacja jej założyciela Jacka Ma zdecydowały się przekazać instytucji 48 tys. maseczek ochronnych.

Koronawirus. Szczytny gest założyciela Alibaby, najbogatszego Chińczyka  

O szczytnej inicjatywie poinformował ambasador Chińskiej Republiki Ludowej na swoim Twitterze. Liu Guanguyan opublikował list prezesa Poczty Polskiej Radosława Sypniewskiego z podziękowaniami. 

W imieniu Poczty Polskiej oraz swoim własnym pragnę złożyć na ręce Pana Ambasadora serdeczne podziękowania dla Fundacji Alibaby, która we współpracy z Fundacją Jack Ma podarowała blisko 50 000 maseczek ochronnych. Powyższy gest ze strony Chin to bardzo istotny wyraz solidarności w ten szczególny czas światowej pandemii. Jednocześnie odczytujemy go jako wyraz wsparcia i życzliwości, jakich doświadczamy zarówno my pocztowcy, jak i wszyscy obywatele RP

- czytamy w nim. Sam ambasador z radością przyznał, że jest zadowolony z gestu Jacka Ma wobec Polski zmagającej się z epidemią koronawirusa. 

Jack Ma jest uznawany za najbogatszego Chińczyka, gdyż jego majątek wyceniany jest na 43,8 mld dol. Jest założycielem grupy Alibaba, do której należy internetowa platforma handlowa AliExpress. Z jej usług korzysta około 5 mln użytkowników z Polski. Co ciekawe, z powodu epidemii koronawirusa notuje ona jednak spore straty na polskim rynku

Więcej o: