Kancelaria premiera uruchomiła chatbota informującego o koronawirusie. Ma odciążyć infolinię NFZ

Na profilu facebookowym kancelarii premiera działa już chatbot, który odpowiada na pytania związane z koronawirusem. Sztuczna inteligencja ma odciążyć infolinię NFZ.

Informacje na temat tego, jak powinniśmy postępować w związku z koronawirusem, można uzyskać na infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia. Dziennie dzwoni tam jednak nawet 10 tys. osób, co powoduje problemy w obsłudze tak wielu interesantów. W związku z tym powstał chatbot, który także udziela informacji dotyczących koronawirusa, informuje portal Sztuczna Inteligencja.

Zobacz wideo 31 marca premier Morawiecki wprowadził nowe restrykcje

Kancelaria premiera uruchomiła chatbot w związku z koronawirusem

Za chatbot odpowiada startup, a sam program działa na Messengerze kancelarii premiera. Wystarczy napisać do profilu wiadomość, by rozpocząć konwersację. 

W obliczu epidemii sprawny dostęp do aktualnych i rzetelnych informacji to podstawa. Messenger ma w Polsce ponad 13 mln użytkowników i jest najlepszym kanałem do tego, by odpowiadać na zagadnienia, które najbardziej interesują ludzi

- tłumaczy w przesłanej nam informacji prasowej Maja Schaefer, współzałożycielka i CEO Chatbotize. Program oparty jest na algorytmach sztucznej inteligencji, co pozwala rozumieć mu pytania zadawane w języku naturalnym i automatycznie udzielać na nie odpowiedzi. Można także skorzystać z listy najczęściej zadawanych pytań. System uczy się nie bieżąco i jest uaktualniany o informacje podawane przez Ministerstwo Zdrowia. Chatbot odpowie m.in. na takie zagadnienia jak:

 • Czy mogę wyjść na zewnątrz?
 • Czy test kupiony w internecie jest skuteczny? 
 • Jak się chronić przed wirusem?
 • Jak rozprzestrzenia się koronawirus?
 • Nie jestem ubezpieczony. Czy będę leczony bezpłatnie?
 • Zamknięcie granic

Chatbota odpowiadającego na pytania związane z koronawirusem uruchomiono także na portalu pacjent.gov.pl. Aby z niego skorzystać, należy kliknąć pomarańczowe kółko z symbolem rozmowy tekstowej. 

Więcej o:
Komentarze (3)
Kancelaria premiera uruchomiła chatbota informującego o koronawirusie. SI ma odciążyć infolinię NFZ
Zaloguj się
 • kaszanka_z_ziemniaka

  Oceniono 2 razy 2

  Cudowne.
  Na pytanie "Czy odbędą się wybory prezydenckie?"
  Odpowiada: "Wszelkie konferencje, targi, wystawy, kongresy, spotkania nie mogą się odbyć do odwołania. Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii."

 • kataryniarski

  Oceniono 4 razy 2

  Ten premier, ten "prezydent" i ci pożal się boże, ministrowie, to sami są BOTAMI!

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 3 razy -1

  Leśne ruchadło ma etat?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX