Hausner o działaniach rządu ws. wirusa: Wszystko zdecydowanie za późno, w niewłaściwej sekwencji

Prof. Jerzy Hausner, były wicepremier, minister gospodarki i członek RPP, goszcząc w programie "Studio Biznes" ocenił działania rządu ws. epidemii koronawirusa. Zdaniem ekonomisty ruchy rządu pogłębiają chaos. Czy tarcza antykryzysowa, którą rząd roztacza nad przedsiębiorcami, okaże się wystarczająca? Zapraszmy na kolejny odcinek programu Łukasza Kijka.

Epidemia koronawirusa uderza w kolejne gałęzie gospodarki. Rząd z jednej strony podejmuje działania osłonowe, jednocześnie jednak premier Mateusz Morawiecki zapowiada niespotykaną wcześniej recesję.

Czy działania rządu dotyczące rozprzestrzeniającej się choroby są wystarczające? W programie "Studio Biznes" ocenił to prof. Jerzy Hausner, były wicepremier, minister gospodarki i były członek RPP. Zdaniem ekonomisty z działań rządu przebija chaos. Kroki podejmowane przez obóz władzy zostały podjęte, w opinii prof. Hausnera, zdecydowanie za późno i w złej sekwencji.

Ekspert przewiduje, że druga fala kryzysu finansowego może uderzyć w Polskę jesienią. Jego zdaniem z podobnym zagrożeniem dla gospodarki nie mieliśmy do czynienia od początku lat 90. Jak prof. Hausner ocenia pomysł rządu na odmrożenie gospodarki, czy działania podjęte przez NBP i PFR  w celu ratowania gospodarki są dla finansów publicznych bezpieczne?

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy Łukasza Kijka. W programie nie zabraknie akcentu motoryzacyjnego. Tym razem redakcja Moto.pl na warsztat wzięła Lexusa LC 500. Czy jazda oszałamiającym coupe o mocy 464 KM, "mistrzem pierwszego wrażenia" nie pozostawia niedosytu? Warto się przekonać. 

Czytaj też: Ratowniczka medyczna dla Gazeta.pl: Nasz szpital zakaźny od tygodni nie przyjmuje pacjentów przywożonych przez ratowników

Więcej o: