Salony Apart ponownie otworzyły się w galeriach handlowych. Odpowiadamy, jakie inne sklepy także działają

4 maja ponownie otworzyły się dla klientów galerie handlowe. Wraz z nimi ulubione sklepy i placówki handlowe Polaków. Wśród nich Apart, Reserved czy Empik. Działają na razie przy zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa związanych z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

"Po kilkutygodniowej przerwie salony stacjonarne Apart w galeriach handlowych wznowiły swoją działalność" - czytamy w komunikacie przesłanym przez popularną sieć salonów.

Zobacz wideo Rząd podejmuje decyzję o znoszeniu kolejnych obostrzeń. Dostępne będą m.in. przedszkola, hotele i galerie handlowe

Apart wznawia działalność. Klienci będą obsługiwani przy zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa

Zgodnie z zaleceniami w placówce może przebywać jeden klient na 15 m. kw., a pracownicy salonów jubilerskich są wyposażeni w osobiste elementy ochronne - przyłbice lub maseczki oraz rękawiczki - tak aby zapewnić klientom, a także sobie, bezpieczeństwo. Regularnie dezynfekowane są także powierzchnie i elementy wyposażenia salonów, a w każdym z nich, w widocznym miejscu, dostępne są dla kupujących płyny do odkażania rąk.

Te osoby, które jeszcze nie chcą decydować się na wizytę w sklepie stacjonarnym, marka zaprasza do swojego wirtualnego salonu na apart.pl, gdzie w dowolnej chwili można skorzystać z szerokiej, obejmującej ponad 15 000 produktów oferty oraz atrakcyjnych promocji i dokonać zakupów online z wciąż obowiązującą darmową dostawą.

Galerie handlowe już otwarte. Gdzie działa Empik i Reserved?

Choć znów otwarte to, według właścicieli sklepów, galerie handlowe nie będą już tak atrakcyjnym miejscem do handlu. Restrykcje ograniczą ich rentowność, co oznacza, że przy cenach najmu sprzed kryzysu, prowadzenie działalności może okazać się nieopłacalne. Dlatego też właściciele wypowiadają umowy i renegocjują nowe ceny.

Na taki ruch zdecydował się Empik, który odstąpił od 40 umów najmu. Uaktualnioną listę otwartych sklepów można sprawdzić na TEJ stronie. Także LPP, właściciel takich marek jak Reserved, Cropp, House, Mohito czy Sinsay nie otworzy wszystkich swoich sklepów. Firma odstąpiła od umowy najmów niemal 30 proc. swoich powierzchni. Otwartą listę sklepów można znaleźć na stronach marek, np. TUTAJ Reserved.