Mateusz Morawiecki: Sytuacja epidemiologiczna na Śląsku jest opanowana. Górnicy wrócą do pracy

Na początku przyszłego tygodnia górnicy - w ograniczonym stopniu - będą mogli wrócić do pracy w kopalniach na Śląsku, zamkniętych z powodu epidemii koronawirusa.

Premier Mateusz Morawiecki po posiedzeniu sztabu kryzysowego w Katowicach, mówił, że będzie to możliwe "w poniedziałek-wtorek" i na razie ma to być powrót ograniczony, "przynajmniej na jedną zmianę".

"Względy produkcyjne i względy bezpieczeństwa zmuszają do tego, żeby utrzymywać kopalnie w ruchu, przynajmniej na minimalnym poziomie" - wyjaśniał premier. Wśród kopalń, które częściowo przywrócą wydobycie, premier wymienił: Pniówek, Bobrek oraz Murcki-Staszic. 

Zobacz wideo Jak mocno koronawirus uderzy w rynek nieruchomości?

Rząd wstrzymał wydobycie w pięciu kopalniach

W ubiegłym tygodniu rząd z powodu epidemii wstrzymał wydobycie w pięciu kopalniach na Śląsku. W poniedziałek mają się zacząć badania przesiewowe w kolejnych kopalniach w tym regionie.

Premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że sytuacja epidemiologiczna na Śląsku jest opanowana, i "nie ma mowy o izolacji województwa". 

Tymczasem w sobotę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu doby liczba zakażonych koronawirusem wzrosła o 168. Aż 138 to przypadki z województwa śląskiego. Zmarło pięć osób - informuje resort. Przypomnijmy też, że informacje ze Śląska dominowały ostatnio w przekazach dotyczących epidemii koronawirusa w Polsce. Okazuje się, że mniej więcej co trzecie zakażenie w ostatnim tygodniu zostało zdiagnozowane gdzie indziej niż w województwie śląskim.

Więcej o:
Komentarze (66)
Mateusz Morawiecki: Sytuacja epidemiologiczna na Śląsku jest opanowana. Górnicy wrócą do pracy
Zaloguj się
 • tani_dran

  Oceniono 31 razy 31

  Udzielał raz wywiadu Kotek - że jest zdrowy
  Wtem uszka mu odpadły, oczka wyszły z głowy,
  Pękł mu brzuch, ogon, płuco i głosowa struna,
  Po czym zdębiał, oc.ipiał, zes.ał się i umarł.

  Waligórski dla Urbana kiedyś

 • wolak007

  Oceniono 21 razy 21

  Ministerstwo Propagandy:
  -Z dniem dzisiejszym przestajemy robić testy, co spowoduje, że od jutra nie będzie już zakażonych?!...

 • zd46

  Oceniono 16 razy 16

  Szumowski zajęty układaniem milionów na kupki i przygotowuje nową narrację. Teraz powie, że to Morawiecki ma udział w kupieniu drogich maseczek "ze złotą nitką". Moze Mateusz posiał "szumowskie sadzonki maseczek" na swoich pokościelnyh 15 hektarach. No i handel bedzie kwitł.

 • tinia_56

  Oceniono 15 razy 15

  Pobożne życzenie ale trzeba wciskać kit bo kasa świeci pustkami i na 4 tarczę dla górników trzeba by było znowu drukować puste miliardy.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 14 razy 14

  Proponuję aby podła zmiana wysłała do przetestowania pracy w kopalniach swoje brygady na czele z krzywoustym,kurduplem maliniakiem czy tłustym wieprzem sasinem oraz kilkoma innymi poj....cami jako sztygarami.

 • dynac

  Oceniono 14 razy 14

  jak można żyć z tak krzywym ryjem? to jest niepojęte

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX