Egipt. Chcesz wybrać się na wakacje, musisz zrobić test na koronawirusa

Rząd Egiptu zdecydował się wprowadzić obowiązek pokazywania wyników testów na COVID-19 przez turystów wjeżdżających do kraju. Obostrzenia dotyczą również Polaków.

Test powinien być przeprowadzony w okresie 72 godzin przed wjazdem na teren Egiptu. Regulacje nie dotyczą zagranicznych turystów przybywających lotami bezpośrednimi do Sharm El-Sheikh, Taby, Hurghady, Marsa Alam oraz Matrouh. Zasady te obowiązują od 15 sierpnia.

Zobacz wideo Czy testy wśród medyków mają sens? "To trzeba umieć interpretować"

Egipt. Testy na koronawirusa obowiązkowe dla przyjezdnych

Na stronie internetowej platformy "Polak za granicą" można znaleźć aktualne informacje dla podróżujących, w tym miejscowe regulacje wprowadzane w związku z pandemią koronawirusa. W poniedziałek resort zaktualizował dane dotyczące Egiptu, którego władze wprowadziły obowiązek okazywania negatywnych wyników testów na koronawirusa przez podróżujących przyjeżdżających do kraju.

Testy na koronawirusa przed przyjazdem na kraju. Na jakiej zasadzie są wprowadzone w życie? 

Poszczególne państwa wprowadzają własne zasady, na mocy których turyści mogą wjechać na ich terytorium. Przed wjazdem na terytorium większości państw należy wypełnić formularz zawierający dane osobowe, a także m.in. miejsce pobytu w danym kraju i informacje dotyczące innych miejsc podróży. Część z państw, w tym m.in. Grecja, wprowadza również losowe testy na obecność koronawirusa przeprowadzane na lotnisku.

>>> Dowiedz się więcej: Litwa, Łotwa i Estonia wprowadzają obostrzenia. 14-dniowa kwarantanna dla osób wracających z Polski

MSZ zaleca przed zaplanowaniem pobytu za granicą również sprawdzanie aktualnych informacji o panujących w danym kraju obostrzeniach.

***

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: