Koronawirus. MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych. "Możliwe trudności w powrocie"

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało apel do obywateli. Resort prosi o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne.

Kolejne doniesienia o rozwoju pandemii nie nastrajają optymistycznie. Każdego dnia dobowa liczba zakażeń rośnie w zastraszającym tempie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 8099 nowych przypadkach pozytywnego testu na koronawirusa. Rząd w zeszłym tygodniu przywrócił obowiązek noszenia maseczki na zewnątrz, a całą Polskę obejmują restrykcje ze strefy żółtej. O samoograniczenie apeluje też resort spraw zagranicznych.

Zobacz wideo Czy dojdzie do załamania systemu ochrony zdrowia? „Ogniskowo ono już występuje”

MSZ apeluje o zaniechanie podróży zagranicznych

Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje o ograniczenie podróży zagranicznych, które nie są konieczne. Decyzję o apelu do obywateli, MSZ podjął po konsultacjach z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. 

Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

- czytamy w komunikacie MSZ. 

Trudności w podróżach zagranicznych

Co dwa tygodnie publikowane są informacje o krajach, z których nie można przylecieć do Polski. Obecna lista obowiązuje do 27 października. Warto uwzględnić to planując swoją podróż, by nie utknąć w obcym kraju. Ważne też, by sprawdzić, jakie są zasady wjazdu do państwa będącego celem naszej podróży. W niektórych krajach przed wjazdem koniecznie jest przedstawienie negatywnego testu na koronawirusa. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie MSZ. Pod TYM adresem znajdziecie naszą listę najpopularniejszych kierunków podróży, w których trzeba udowodnić własne zdrowie przed wjazdem. 

Więcej o: