Dr Paweł Grzesiowski ma już nową pracę. Poprzednią stracił z powodu "nacisków z wyższych szczebli"

Epidemiolog Paweł Grzesiowski został ekspertem Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z koronawirusem. Jak sam przyznał, poprzednią posadę w Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego stracił na skutek "nacisków z góry".

Dr Paweł Grzesiowski to ekspert w dziedzinie immunologii i terapii zakażeń. Epidemiolog wielokrotnie negatywnie oceniał działania rządu w czasie pandemii koronawirusa. Krytyczne podejście sprawiło, że podlegające Ministerstwu Zdrowia Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego podlegające nie przedłużyło z nim umowy.

Zobacz wideo Paweł Grzesiowski był gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl (5.10)

Koronawirus. Epidemiolog stracił pracę na skutek krytycznych wypowiedzi

O utracie pracy epidemiolog poinformował w środę 21 października. Jak sam przyznał w rozmowie z "Faktem", wpływ na zakończenie współpracy miały jego krytyczne wypowiedzi - Ktoś sobie pomyślał, że pracuję w uczelni utrzymywanej przez Ministerstwo Zdrowia i narzekam na resort, a tak nie może być - powiedział dr Grzesiowski. 

Zaznaczył jednak, że nie ma żalu do dyrekcji placówki, a takie sprawy są przede wszystkim wynikiem "nacisków z góry" - Mamy jedną godność, by mówić to, co się myśli, trzeba być niezależnym - podsumował całą sprawę. W przeszłości epidemiolog odchodził ze rządowej organizacji na skutek krytyki działań rządu Ewy Kopacz w czasie epidemii świńskiej grypy. 

Dr Grzesiowski na nowych stanowisku. "Będę robił swoje"

Dr Grzesiowski długo nie musiał jednak czekać na atrakcyjną ofertę pracy. W czwartek 22 października prezes Naczelnej Izby Lekarskiej Andrzej Matyja powołał go na stanowisko eksperta NRL ds. walki z koronawirusem. 

"Bardzo dziękuję za zaufanie. Przyjmuję to bardzo poważne wyzwanie z pokorą i nadzieją na współpracę z najszerzej pojętą grupą profesjonalistów, którzy chcą i mogą wesprzeć nasze działania na rzecz zwalczania pandemii. W nowej roli obiecuję, że będę robił swoje" - skomentował Grzesiowski na Twitterze.

Więcej o: