Hotele otwarte od 15 lutego? Decyzja ma być ogłoszona w piątek

Decyzję o otwarciu hoteli ma ogłosić rząd w najbliższy piątek. 15 lutego ma zostać odmrożona branża hotelarska, wynika z nieoficjalnych informacji.

Jak ustalili dziennikarze Polsat News, w poniedziałek, dzień po Walentynkach, hotele będą mogły wznowić działalność. Mają one funkcjonować w reżimie sanitarnym. Oficjalnie decyzja ma zostać ogłoszona w piątek. 

Zobacz wideo Przedsiębiorcy czekają na decyzję ws. obostrzeń. "Plotki przerażają"

W środę (3 lutego) o godz. 14 prezydent Andrzej Duda i wicepremier, minister rozwoju Jarosław Gowin zaczynają spotkanie z szefami dziewięciu największych organizacji pracodawców skupionych wokół Rady Przedsiębiorczości - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Tematem spotkania będą bieżące problemy gospodarcze.

Pandemia koronawirusa. Zamknięty (w lockdownie) hotel Kasprowy. Zakopane, 30 stycznia 2020Kiedy otwarcie hoteli? RMF FM: Rząd ogłosi to do końca tygodnia

W spotkaniu mają wziąć udział także: szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot, prezydencki minister Adam Kwiatkowski, doradcy prezydenta, wiceminister rozwoju Olga Semeniuk i prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

Hotele znalazły się w klinczu 

W ubiegły czwartek na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o utrzymaniu restrykcji dla branży hotelarskiej, gastronomicznej i sportowej. Właściciele miejsc noclegowych co najmniej do 14 lutego nie będą mogli przyjmować gości. W rozmowie z next.gazeta.pl decyzję rządu skomentował sekretarz generalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego Marcin Mączyński.

- Hotele znalazły się w klinczu - przyznał. Stwierdził, że kolejne dwa tygodnie zamknięcia obiektów pogłębią tylko straty dla branży, przez co coraz więcej pracowników może trafić na bruk.

Pandemia koronawirusa. Zamknięty (w lockdownie) hotel Kasprowy. Zakopane, 30 stycznia 2020Restrykcje. Hotele nie mogą pogodzić się z niezrozumiałą decyzją rządu

Rozszerzono natomiast krąg osób, które będą mogły korzystać z hoteli m.in. o członków komisji i zespołów właściwych w sprawach egzaminów: adwokackiego, radcowskiego, notarialnego, komorniczego, egzaminów wstępnych na aplikacje adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą oraz egzaminu dla osób ubiegających się o licencję doradcy restrukturyzacyjnego. Obecnie hotele są dostępne m.in. dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych, ośrodków COS, działają też hotele pracownicze.

Więcej o: