Od wtorku zakaz spożywania alkoholu na ulicach Paryża. Mandat może wynieść 135 euro

Paryska policja zdecydowała o wprowadzeniu zakazu konsumpcji alkoholu w centrum Paryża. Obostrzenia obowiązują od wtorku 23 lutego, a za ich złamanie grozi mandat w wysokości 135 euro.

Na ruchliwych ulicach Paryża od wtorku zabronione jest spożywanie alkoholu w godzinach 11-18 - ogłosiła w poniedziałek paryska policja.

Jak podaje dziennik "Le Figaro", zakaz spożywania alkoholu będzie obowiązywał przez 15 dni. Dotyczy rejonów w piątej i szóstej dzielnicy Paryża - okolic ulicy Buci oraz placu de la Contrescarpe. Niezastosowanie się do nowej regulacji spowoduje nałożenie grzywny w wysokości 135 euro.

Zakaz spożywania alkoholu w centrum Paryża

Zakaz spożywania alkoholu ma zniechęcić Paryżan i turystów od gromadzenia się w centrum stolicy Francji. Jak podaje "Le Figaro", wraz z nadejściem wiosennej pogody, znalazły się osoby chętne do spędzania czasu na zewnątrz i korzystania z usług budek z alkoholem i jedzeniem na wynos. W niedzielę 21 lutego paryscy policjanci musieli kilkukrotnie interweniować.

W ciągu ostatniej doby we Francji zakażenie koronawirusem zarejestrowano u 4646 osób, w szpitalach zmarło 333 chorych. Od początku pandemii liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła do 84 639, a zarażonych do 3 609 827 - podała w poniedziałek Agencja Zdrowia publicznego (SPF).

Zobacz wideo Wielka Brytania. Czy zniesienie obostrzeń do 21 czerwca jest możliwe?

Z powodu zakażenia do szpitali przyjęto 1529 chorych, 274 na oddziały intensywnej terapii. Liczba pacjentów hospitalizowanych wzrosła o 367 i wynosi obecnie 25 831. Na oddziałach intensywnej terapii leczonych jest 3 407 chorych. Odsetek testów na koronawirusa z wynikiem pozytywnym wzrósł z 6,3 do 6,4 proc.

Rekordowo duże korki w ParyżuParyżanie uciekali z miasta. Największe korki w historii przed lockdownem