Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych? Rząd podał datę

Rząd podjął decyzję o ponownym otwarciu salonów fryzjerskich i odmrożeniu branży beauty. Fryzjerzy i kosmetyczki będą mogli wrócić do pracy w normalnym trybie od 26 kwietnia.

Decyzje o luzowaniu obostrzeń epidemicznych ogłoszono podczas środowej konferencji prasowej. Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział m.in., że 26 kwietnia otworzą się salony fryzjerskie i kosmetyczne, które zostały zamknięte 27 marca.

- Jest to krok bardzo ostrożny, jesteśmy cały czas w sytuacji bardzo dużego obłożenia szpitali - zaznaczył szef resortu zdrowia.

Adam Niedzielski zapowiedział, że w przyszłym tygodniu ma zostać przedstawiony bardziej szczegółowy plan dotyczący "różnych branż gospodarki".

Zobacz wideo Kiedy powrót do normalności? Lekarz podaje możliwą datę

Otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Branża beauty zostanie odmrożona 

We wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski był gościem Radia ZET. Szef resortu zdrowia zapowiedział wówczas, że w pierwszej kolejności będą przywracane usługi fryzjerskie i kosmetyczne oraz drobne usługi. Następnie przywrócony zostanie handel wielkopowierzchniowy - w pierwszej kolejności nastąpi otwarcie sklepów budowlanych, a potem również galerii handlowych. - Gdzieś też w perspektywie pojawiają się hotele, a na końcu prawdopodobnie restauracje i fitnessy - mówił Adam Niedzielski.

'Studio Biznes' o odmrażaniu gospodarki, szczepieniach i Superlidze Wiceminister zdradza: Odmrażanie gospodarki ruszy "na dniach"

Szef resortu zdrowia dodał, że rząd próbuje pogodzić zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa z otwieraniem gospodarki. W tym celu może zostać wydane pozwolenie na otwarcie ogródków piwnych przy restauracjach i serwowanie posiłków na świeżym powietrzu.

Koronawirus. Sytuacja w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę przed południem, że w ciągu ostatniej doby potwierdzono 13926 przypadków koronawirusa. Zmarło 740 chorych, wśród których 539 miało też inne schorzenia. W ciągu doby wyzdrowiało ponad 12,5 tysiąca zakażonych. Od wczoraj wykonano prawie 80,3 tysiąca testów na obecnośc koronawirusa.

Najwięcej przypadków wirusa odnotowano w województwach: śląskim, mazowieckim i wielkopolskim. Od początku pandemii w Polsce potwierdzono 2 718 493 przypadki koronawirusa. Zmarły 63473 osoby.

Więcej o: