Wielka Brytania od 17 maja znosi zakaz podróży zagranicznych. Polska jest na żółtej liście

Od 17 maja zniesiony zostanie dla mieszkańców Anglii zakaz wyjazdów zagranicznych bez ważnego, uzasadnionego powodu - ogłosił w piątek brytyjski minister transportu Grant Shapps.
Zobacz wideo Czy "paszporty szczepionkowe" pomogą odmrozić biznes?

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, rząd Wielkiej Brytanii oznaczył kraje kolorami: zielonym, żółtym i czerwonym. Od tej kategoryzacji zależy, ile testów trzeba będzie zrobić po powrocie oraz czy i jaki rodzaj kwarantanny odbyć. Na zielonej liście krajów, po przyjeździe, z których nie trzeba będzie odbywać kwarantanny, znalazło się 12 państw i terytoriów, w tym Portugalia, Gibraltar i Izrael.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii - zdjęcie ilustracyjne Naukowcy: W poniedziałek populacja Wielkiej Brytanii osiągnie odporność zbiorową

Podróże do Wielkiej Brytanii z Polski

Polska, podobnie jak większość krajów Unii Europejskiej, została oznaczona kolorem żółtym, co oznacza, że po przyjeździe z niej trzeba będzie - tak jak dotychczas - wykonać dwa płatne testy na obecność koronawirusa i odbyć 10-dniową kwarantannę w domu. (PAP,bjn/ ap/)

Anglia. Euforia po zniesieniu lockdownu. Bary i restauracje znów otwarte Anglia. Euforia po zniesieniu lockdownu. Bary i restauracje znów otwarte

***

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl 

Więcej o: