Polak za granicą. MSZ wypuścił aplikację dla podróżnych

Ministerstwo Spraw Zagranicznych namawia do pobrania aplikacji, która ma ułatwić Polakom podróżowanie za granicę. "W 'Polaku za granicą' nowością jest zebranie w jednym narzędziu informacji dla Polaków przebywających za granicą, kontaktów do polskich placówek, ich lokalizacji oraz przydatnych w podróży linków" - poinformowało Ministerstwo.

- Aplikacja została stworzona z myślą o szybkim dostępie podróżujących do kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa w państwie podróży, zarówno dla tych, którzy planują podróż, jak i dla tych, których już są za granicą - powiedział w piątek Piotr Wawrzyk, wiceszef MSZ.

Aplikacja Polak za granicą

Jednocześnie, wiceszef resortu dyplomacji zaapelował o rozwagę, ponieważ podróżowanie w czasie pandemii niesie ze sobą pewne ryzyko, którego lepiej unikać. - Sytuacja epidemiczna jest dynamiczna. W niektórych krajach wzrasta liczba zachorowań oraz pojawiają się nowe mutacje wirusa - podkreślił wiceminister Wawrzyk i przypomniał, że pomimo względnej stabilności sytuacji epidemicznej w Europie w większości państw w dalszym ciągu utrzymane są restrykcje wewnętrzne oraz te dotyczące podróży międzynarodowych.

Polak za granicą to aplikacja, która dostarcza informacje dla podróżujących do wszystkich krajów świata, dotąd dostępne na stronie MSZ oraz w ramach aplikacji mObywatel. W Polaku za granicą nowością jest zebranie w jednym narzędziu informacji dla Polaków przebywających za granicą, kontaktów do polskich placówek, ich lokalizacji oraz przydatnych w podróży linków.

 

Aplikacja zapewnia dostęp do sprawdzonych informacji, aktualizowanych przez konsulów RP w polskich placówkach na całym świecie. W aplikacji opisane są też inne aspekty ważne dla podróżujących, m.in. takie jak przepisy wjazdowe i celne, różnice w obyczajach i miejscowym prawie, kwestie dot. bezpieczeństwa.

Zobacz wideo Czy ceny wyjazdów zagranicznych nas zaskoczą?

Można ją pobrać w kioskach Android oraz iOS. Aplikacja została stworzona przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

TurcjaWakacje w Turcji bez kwarantanny. Sprzedawca wycieczek: Mamy boom rezerwacyjny

Więcej o: