Dostają telefony o przedłużeniu kwarantanny. GIS: to błąd systemu, przepraszamy

Do niektórych Polaków w ostatnich kilkunastu godzinach dzwonił automat z informacją o skierowaniu na kwarantannę, chociaż w przypadku części tych osób powinna się już ona zakończyć. Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że doszło do błędu systemu.
Zobacz wideo Pracodawcy będą mogli sprawdzić, czy pracownik jest zaszczepiony? Komentuje minister Ozdoba

W niedzielę na stronie internetowej GIS-u pojawił się komunikat dotyczący telefonów w sprawie kwarantanny. Jak się okazuje, do niektórych osób automat zadzwonił przez pomyłkę. 

GIS: błąd systemu ws. skierowań na kwarantannę 

"Główny Inspektor Sanitarny informuje, że w związku z błędem systemu, odnotowano pojawiające się automatyczne informacje telefoniczne skierowane do osób, których kwarantanna zakończyła się 5 lub 6 listopada. Wiadomości głosowe informują błędnie o przedłużeniu zakończonej już kwarantanny. Prosimy o zignorowanie tych informacji. Przepraszamy za zaistniałe utrudnienia" - napisał GIS. 

Epidemia koronawirusa"Czy jak jestem zaszczepiona, to sanepid mnie 'nie widzi?" [WYJAŚNIAMY]

Koronawirus. Jak sprawdzić, czy jesteś na kwarantannie?

Informacje dotyczące kwarantanny są rejestrowane w systemie informatycznym Centrum e-Zdrowia, czyli EWP. Dostęp do tego systemu ma między innymi policja i ZUS.

Bieżące informacje na temat pandemii koronawirusa publikujemy na stronie głównej Gazeta.pl. 

Z osobami objętymi kwarantanną sanepid kontaktuje się telefonicznie, ale zwykle wiadomość o kwarantannie przekazuje automat. To, czy zostaliśmy skierowani na kwarantannę lub izolację domową najłatwiej i najszybciej sprawdzić na swoim Internetowym Koncie Pacjenta. Jeśli w ustawieniach Twojego konta został podany numer telefonu, możesz otrzymać wiadomość z informacją o kwarantannie, ale nie powinien w niej znajdować się żaden link (obecność linka może świadczyć o próbie oszustwa). Po zalogowaniu się do Internetowego Konta Pacjenta informacja o kwarantannie pojawi się w formie alertu na górze strony. 

Jeśli nie posiadasz Internetowego Konta Pacjenta, możesz próbować pozyskać informacje o kwarantannie lub izolacji na infolinii Głównego Inspektora Sanitarnego pod numerem telefonu 22 25 00 115. Niestety, zazwyczaj bardzo trudno się tam dodzwonić. 

Zdewastowany pomnik Józefa Piłsudskiego w KrakowieKraków. Zdewastowano pomnik Piłsudskiego. Ambasada Ukrainy wydała oświadczenie

Więcej o: