Holandia. Małżeństwo z koronawirusem aresztowane w samolocie po ucieczce z kwarantanny

Holenderska żandarmeria wojskowa aresztowała małżeństwo, które uciekło z hotelu dla objętych kwarantanną podróżnych z Afryki Południowej, a następnie próbowało opuścić kraj przez lotnisko Schiphol w Amsterdamie - podaje w poniedziałek agencja Reutera.

Jak przekazały służby, para została aresztowana w niedzielę wieczorem na pokładzie samolotu, tuż przed odlotem. W hotelu przebywali po wykryciu u nich zakażenia koronawirusem; nie wiadomo, czy chodzi o nowy wariant omikron.

Zobacz wideo Dr Szułdrzyński tłumaczy, kto choruje w IV fali COVID-19 i czy czeka nas V fala koronawirusa

Holandia. Ucieczka z samolotu małżeństwa na kwarantannie

Według dziennika "Het Parool" próbę ucieczki podjęli Portugalka i Hiszpan, którzy próbowali dostać się do Hiszpanii.

Więcej informacji ze świata na temat pandemii koronawirusa znajdziesz i przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Po aresztowaniu małżeństwo zostało przekazane organom ochrony zdrowia. Holenderski dziennik "De Telegraaf" informuje, że para może być oskarżona o naruszenie krajowych zasad kwarantanny.

61 z 600 pasażerów piątkowych lotów z Johannesburga i Kapsztadu do Amsterdamu otrzymało pozytywny wynik testu na COVID-19, w tym para uciekinierów. Większość zakażonych skierowano na kwarantannę w hotelach, choć niektórym obywatelom holenderskim zezwolono na odbycie jej w domu. Władze przekazały, że przynajmniej 13 z 61 zainfekowanych pasażerów to nosiciele nowego wariantu omikron. 

Lockdown w Holandii

Od niedzieli w Holandii obowiązuje trzytygodniowy lockdown, wprowadzony w związku z gwałtownym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. (PAP, kjm/ akl/)

***

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl 

Więcej o: