Samolot z Miami do Londynu zawrócony w połowie lotu. Pasażerka trafiła na czarną listę

Samolot pasażerski American Airlines lecący do Londynu z Miami zawrócił w połowie lotu, bo jedna z pasażerek nie chciała założyć maseczki ochronnej - podało CNN. Trafiła na czarną listę pasażerów, wszczęto też wobec niej postępowanie wyjaśniające.

Do zdarzenia doszło w środę. Linie American Airlines przekazały w oświadczeniu, że powodem zawrócenia lotu nr 38 z Miami do Londynu było "uciążliwe zachowanie pasażerki, która odmówiła dostosowania się do wymogu noszenia maseczki ochronnej podczas przebywania w samolocie".

Zobacz wideo Brytyjski samolot wyładowany rakietami dla Ukrainy

Samolot zawrócony na lotnisko, przyczyną zachowanie pasażerki. Trafiła na czarną listę

Boeinga 777 z 129 pasażerami na pokładzie zawrócono z powrotem na lotnisko w Miami - według serwisu FlightAware wylądował tam 48 minut po wylocie. Na płycie lotniska pojawiła się też policja. - Gdy tylko samolot wylądował, funkcjonariusze departamentu policji wyprowadzili pasażerkę [która nie stosowała się do nakazu - red.]. Innymi pasażerami zajęła się załoga - powiedział przedstawiciel policji,  A. Colome, w rozmowie z CNN. Lot został przełożony na kolejny dzień.

Pasażerka trafiła na czarną listę American Airlines - nie będzie już mogła podróżować liniami. "Dziękujemy naszej załodze za profesjonalizm i przepraszamy naszych klientów za niedogodności" - przekazały w oświadczeniu linie American Airlines.

Wobec pasażerki wszczęto dochodzenie. Według danych Federalnej Administracji Lotnictwa do 18 stycznia tego roku zarejestrowano 151 incydenty w związku z nieprawidłowym zachowaniem pasażerów (w zeszłym roku - ponad 6 tysięcy) - 92 z nich dotyczyło incydentów związanych z maskami. Wszczęto 32 dochodzenia i wszczęto 4 sprawy związane z egzekwowaniem prawa w tym zakresie. 

Więcej o: