Włochy luzują obostrzenia dla turystów na wakacje. Od 1 czerwca nowe zasady wjazdu

Od środy przy wjeździe do Włoch nie trzeba już okazywać tzw. Green Pass, czyli przepustki COVID-19 potwierdzającej szczepienie, przebycie choroby lub negatywny wyniku testu. Natomiast 15 czerwca przestaną obowiązywać kolejne restrykcje.

Włochy stopniowo znoszą obostrzenia pandemiczne. 1 maja wycofano formularze lokalizacyjne pasażera, tzw. Passenger Locator Form. Wprowadzono je w okresie letnim w 2021 r., aby móc ustalić miejsce pobytu danej osoby w razie stwierdzenia zakażenia COVID-19.

Więcej informacji ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Natomiast od 1 czerwca nie trzeba już przedstawiać przy wjeździe tzw. Green Pass. Turystów przybywających do Włoch nie obowiązują już żadne ograniczenia covidowe.

Wakacje 2022. Włochy zniosą obowiązek noszenia maseczek w transporcie

Wkrótce Włochy mają znieść kolejne obostrzenia. Od 15 czerwca nie trzeba będzie zakładać maseczek w środkach transportu na dłuższych trasach - w samolotach, na promach i statkach, a także w pociągach dalekobieżnych. Włoski minister zdrowia Roberto Speranza zapowiedział również zniesienie nakazu noszenia maseczek w kinach i teatrach, ale będzie on obowiązywał uczniów podczas końcowych egzaminów szkolnych, w tym matury. Wymóg zostanie zostać utrzymany w transporcie lokalnym - w metrze, autobusach i tramwajach.

We wtorek we Włoszech stwierdzono 7,5 tys. nowych przypadków zakażeń. Zmarły 62 osoby. Dzień wcześniej zarejestrowano ponad 7,5 tys. przypadków koronawirusa, a 62 osoby zmarły.

Włochy były jednym z krajów najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa na początku 2020 roku. Wprowadzono wówczas jedne z najostrzejszych restrykcji pandemicznych w Europie. Po tym jak większość obywateli została zaszczepiona, znoszono kolejne obostrzenia, jednak wciąż obowiązuje noszenie maseczek w miejscach publicznych i w szkołach. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Dlaczego oceny w szkole są bez sensu?
Więcej o: