Top 10 pomysłów na prezenty gwiazdkowe - co kupić zapracowanemu panu domu

Prezent dla mężczyzny? Wiadomo. Krawat, dezodorant, zegarek, teczka. A co jeśli nasz obdarowywany jest panem domu, który karierę zostawił partnerce, a sam zarządza kuchnią i salonem, ale wcale nie przestał być gadżeciarzem. Co takiemu kupić?
Pikselowe kuchenne rękawice Pikselowe kuchenne rękawice Pikselowe kuchenne rękawice

Pikselowe rękawice kuchenne

Dlaczego: Pieczenie mięs i ciast to nieodłączna część nie tylko świąt - a lepiej nie poparzyć sobie przy tym rąk. Przedmioty nawiązujące do prostej grafiki z 8-bitowych konsol urzekną każdego, kto grał w gry w latach osiemdziesiątych i na początku dziewięćdziesiątych.

Sugerowana cena: 75 zł w sklepie Toys4Boys

SNH SENNHEISER RS 110 II SNH SENNHEISER RS 110 II SNH SENNHEISER RS 110 II

Bezprzewodowe słuchawki

Dlaczego: Podpięte do do komputera lub zestawu audio umożliwią słuchanie muzyki podczas prac domowych np. zmywaniu. A wieczorem można w nich obejrzeć film lub pograć w gry bez budzenia żony czy dziecka.

Sugerowana cena: Taki gadżet można nabyć już za kilkadziesiąt złotych, jednak nie polecamy najtańszych modeli jak również tych obsługiwanych przez bluetooth. Warto rozważyć nieco droższą opcję z łączem radiowym, ale należy przygotować się na wydatek od ok. 200 zł wzwyż za np. modele marki Sennheiser.

Gotowanie dla geeków Gotowanie dla geeków fot. Helion

Książka kucharska

Dlaczego: Żeby być wirtuozem w kuchni trzeba od czegoś zacząć - jeśli wiemy, że mamy do czynienia z takim właśnie przypadkiem dobrym pomysłem jest książka wyjaśniająca podstawy np. "Dziś gotuję ja Książka kucharska dla mężczyzn". Bardziej zaawansowanym można kupić pozycję jakiegoś mistrza kuchni: Pascala Brodnickiego, Jamiego Olivera czy Kurta Schellera albo bardzo lubianej przez mężczyzn Nigelli Lawson. A dla tych, którzy gotowanie traktują jak naukowy eksperyment polecamy "Gotowanie dla Geeków. Nauka stosowana, niezłe sztuczki i wyżerka", które wyjaśni jego zasady nawet informatykom.

Sugerowana cena: "Gotowanie dla Geeków. Nauka stosowana, niezłe sztuczki i wyżerka" to koszt 59 zł w księgarni wydawnictwa, książki Nigelli Lawson to koszt od 60 do 80zł w Merlinie, w podobnych cenach w Empiku znajdziemy książki Olivera.

Korkociąg do wina przezroczysty Vacu Vin Korkociąg do wina przezroczysty Vacu Vin fot. Galeria Limonka

Korkociąg (lub inne akcesoria do wina)

Dlaczego: Przyda się zawsze i każdemu miłośnikowi wina, a obecnie korkociąg to często nie tylko praktyczny przedmiot, ale też efektowny gadżet. Często wykonany jest z solidnych metali i o konstrukcji ułatwiającej otwarcie butelki nawet najstarszego trunku.

Możliwe jest nabycie także całego zestawu do wina zawierającego gadżety ułatwiające nalewanie, podawanie i przechowywanie wina - nalewak z areatorem, pierścień (ociekacz) na butelkę, specjalny termometr do wina i zatyczkę.

Sugerowana cena: Korkociąg: Mistrz Wina (295 zł, Galeria Limonka), automatyczny (149 zł, Aga-dom) na baterie (65 zł, Toys4Boys). Zestaw konesera wina (89 zł, BigBoysToys) lub miłośnika wina (99 zł, Gadżetland) albo wersja ekskluzywna (199zł, Coolprezenty).

Stojak Stojak "Faceci to dranie" noże Stojak

Stojak na noże

Dlaczego: Nie tylko pozwala utrzymać porządek w cały czas rosnącej kolekcji noży, ale też niesamowicie wygląda - choć nie polecamy go osobom wrażliwym i mężczyznom bez dystansu do siebie. Uważajcie tylko, bo w sieci zdarzają się podróbki.

Sugerowana cena: od 124 zł (MultiSort) do 389 zł (Toys4Boys)

Odkurzacz Dyson DC 26 Odkurzacz Dyson DC 26 fot. Dyson

Odkurzacz Dyson

Dlaczego: Jeśli już trzeba złapać za odkurzacz to czemu nie za taki wyglądający jak uciekinier z planu nowej części "TransFormers". Odkurzacze Dyson to efektowny wygląd i nowoczesna technologia, co powinno przypaść do gustu każdemu panu domu.

Sugerowana cena: Odkurzacze tej marki to wydatek od ok. 700 zł za model ręczny do nawet  2000 zł.

iHome IP39 iHome IP39 iHome IP39

Stacja dokująca na iPhone'a/iPoda z timerem

Dlaczego: Żeby ani na chwilę nie odrywać się od ulubionej muzyki, a przy okazji nastawić timer i nie przypalić grzanek.

Sugerowana cena: Powyższy model to iHome IP39 (246 zł, Pixmania) specjalnie przystosowany do obsługi w kuchni, ale na rynku można dostać szeroki wybór stacji dokujących w cenach do kilkudziesięciu do ponad tysiąca złotych. Tylko sprawdźcie, czy posiadają timer.

Termometr do mięsa Termometr do mięsa fot. Ikea

Termometr do mięsa

Dlaczego: Wielu mężczyzn lubi pieczone mięso - ten mały gadżet znacznie ułatwia jego przygotowanie, upewniając, że potrawa piecze się w idealnej temperaturze.

Sugerowana cena: 26 zł (Ikea), 26 zł (Conrad), 75 zł (Fide), 89 zł (Galeria Limonka).

Domowy piec do pizzy Domowy piec do pizzy fot. Ariete

Domowy piec do pizzy

Dlaczego: Nie każdy może pozwolić sobie na zbudowanie pieca opalanego drewnem, a jednak samodzielnie pieczona pizza smakuje lepiej od dowolnej zamawianej z pizzerii. Taki piecyk utrzymuje temperaturę lepiej niż zwykły piekarnik i szybciej się nagrzewa.

Sugerowana cena: od ok. 300 (Czerwonamaszyna, Priam) do 500 zł

Fartuch kuchenny SANTA CRUZ - Screaming Hand Fartuch kuchenny SANTA CRUZ - Screaming Hand fot. StreetCore.pl

Fartuch kuchenny

Dlaczego: Bo nie każdy pan domu lubi elektroniczne gadżety. Fartuch jest tradycyjny, ale też może mieć ciekawą formę.

Sugerowana cena: SuperTata (31 zł, Prezencik), wersja z akcesoriami do grilla (130 zł, Galeria Limonka), Geek (79 zł, SpreadShirt), Human 2.0 (94 zł, SpreadShirt)

Więcej o: