W skrócie - skąd się biorą nazwy popularnych serwisów, iTunes Polska nadchodzi i czym jest Panjandrum?

Rodzima wersja sklepu iTunes już wkrótce może wystartować. CNN przygląda się nazwom popularnych serwisów internetowych i zastanawia się, skąd się wzięły, a Alianci straszą Niemców nietypową bronią. Oczywiście w trakcie II wś. Najciekawsze informacje z sieci wybrał dla was Krzysiek Pielesiek.

3 dobre linki

"Zynga wzięła swoją nazwę od buldoga dyrektora wykonawczego Marka Pincusa. Nazwa ta przekłada się na afrykańską wojowniczą księżniczkę. (...) Po zawężeniu opcji do Jitter i Twitter, spisano je na kartkach, włożono do kapelusza i pozwolono, by los zadecydował o wszystkim. Ten postawił zaś na Twittera"

- dziennikarka CNN sprawdzała skąd wzięły się nazwy popularnych serwisów internetowych

"Rozwiązanie nadeszło ze strony oficera lotnictwa, pułkownika Finch-Noyesa. Zaproponował on zbudowanie dwóch kół o średnicy około trzech metrów, połączonych ze sobą dużym pudłem zawierającym około 1800 kilogramów materiału wybuchowego. Napęd stanowiły rakiety na paliwo stałe przymocowane pod kątem do kół przy ich krawędzi. (...) Projekt nazwano 'Panjandrum', zapożyczając nazwę z tytułu jednego z wierszy Samuela Foote'a."

- polski portal historyczny Histmag przypomina historię "rakietowego koła śmierci" nazwanego Panjandrum

Już wkrótce możemy się doczekać premiery polskiej wersji iTunes. Plotkują o niej dziennikarze Spiders Web :

"(...) coś ciekawego dzieje się w polskim iTunes. Rzeczywiście - sprawdziliśmy i my, i się dzieje Po zalogowaniu się na własne polskie konto w iTunes pojawiła się (a u niektórych pojawia się i znika) belka z listą serwisów, które do tej pory w Polsce nie były obecne, w tym Muzyka, Filmy, Seriale TV, Książki, Podcasty oraz Ping."

Na własne oczy

NASA opublikowała materiał filmowy zarejestrowany przez LRO (Lunar Reconnaisance Orbiter). Pokazano w nim powierzchnię Księżyca - jak obecnie wygląda miejsce, w którym wylądował Apollo 17 oraz ślady pozostawione na powierzchni Księżyca przez amerykańskich astronautów. 

 

Złote usta

"Dopóki nie zacząłem grać w darmowe gry, nie płaciłem za tego typu zabawę" - Sławomir Serafin (Gamecorner.pl) o uzależniających mechanizmach zaimplementowanych w darmowych (teoretycznie) grach sieciowych. W jego przypadku chodziło o popularne World of Tanks.

Infografika dnia

Lubimy infografiki. Dziś możemy pokazać taką, która mówi co robić, a czego unikać w trakcie ich tworzenia. Większą wersję obrazka można obejrzeć na łamach serwisu infografiki.pl

Więcej o: