Tak reagował świat na śmierć Steve'a Jobsa

Reakcje i komentarze z całego świata i z Internetu.

Steve Jobs nie żyje. Zmarł w wieku 56 lat

"Steve i ja poznaliśmy się prawie trzydzieści lat temu. Byliśmy kolegami z pracy, rywalami i przyjaciółmi przez ponad pół naszego życia. Świat rzadko ma okazję zobaczyć kogoś, kto miał na rzeczy taki wpływ jaki miał Steve. Efekty tego będą odczuwalne przez wiele kolejnych pokoleń. Dla tych, którzy mieli wystarczająco dużo szczęścia, by z nim pracować, to był niewiarygodnie duży honor. Będzie mi niezmiernie brakowało Steve'a"

- Bill Gates, współzałożyciel Microsoftu

"Steve był jednym z największych innowatorów Ameryki - wystarczająco odważny, by myśleć inaczej, wystarczająco śmiały, by wierzyć, że potrafi zmienić świat i wystarczająco utalentowany, by to zrobić (...) Świat stracił wizjonera. Być może nie ma większego hołdu dla sukcesu Steve'a niż fakt, iż duża część świata dowiedziała się o jego odejściu, na urządzeniu, które wynalazł. Michelle i ja modlimy się i jesteśmy myślami z żoną Steve'a, Laurene, jego rodziną i wszystkimi tymi, którzy go kochali"

- prezydent USA, Barack Obama

- rodzima strona internetowa firmy Apple

"Czuję się jakbym właśnie usłyszał, że zastrzelono Johna Lennona, JFK albo Martina Luthera Kinga. On był jednym z tych czadowych kolesi. Znał technologię. Rozumiał ją. Rozmawialiśmy o minionych filozofiach - kontrkultura trzymała się mocno, ruch hipisowski, słowa piosenek - i chodziliśmy razem na koncerty. To była mocna przyjaźń. Myślę, że większości ludzi będzie brakowało tych wspaniałych produktów. Dlatego jesteśmy tak bardzo oszołomieni. Ciężko będzie dziś zasnąć"

- Steve Wozniak, współzałożyciel Apple

"Steve, dziękuję ci za bycie mentorem i przyjacielem. Dziękuję za pokazanie tego, że to, co zbudujesz może zmienić świat. Będzie mi ciebie brakowało"

- Mark Zuckerberg, twórca Facebooka

- strona główna Google.com

"Jest mi bardzo, bardzo przykro słyszeć wiadomości o Steve'ie. Był wielkim, zadziwiająco błyskotliwym człowiekiem, któremu udało się osiągnąć niewiarygodne rzeczy. Wydawało się, że zawsze był w stanie powiedzieć w kilku słowach to, co powinieneś był myśleć, zanim jeszcze to pomyślałeś. To, że skupiał się przede wszystkim na wygodzie użytkowania, zawsze było dla mnie inspiracją. Był na tyle uprzejmy, że wyszedł mi naprzeciw kiedy zostałem dyrektorem wykonawczym Google, spędzał ze mną czas i oferował porady i wiedzę pomimo tego, że nie czuł się już wtedy dobrze. Moje myśli i myśli pracowników Google są z jego rodziną i całą rodziną Apple"

- Larry Page, dyrektor wykonawczy Google Inc.

"Od pierwszych dni Google, kiedykolwiek ja i Larry szukaliśmy inspiracji, wizji i przywództwa, nie musieliśmy sięgać wzrokiem dalej niż do Cupertino. Steve, twoje zamiłowanie do doskonałości odczuwalne jest przez każdego, kto kiedykolwiek dotknął produktu Apple (wliczając w to Macbooka, na którym teraz piszę te słowa). (...) W imieniu nas wszystkich w Google i szerzej, w całym świecie technologii, mówię, że będzie nam ciebie brakowało. Kondolencje dla rodziny, przyjaciół i kolegów w Apple"

- Sergey Brin, współzałożyciel Google

Steve Jobs nie żyjeSteve Jobs nie żyje fot. CNN.com

- strona główna CNN.com

"Steve Jobs był wspaniałym przyjacielem i zaufanym doradcą. Jego dziedzictwo wykroczy poza produkty, które stworzył czy biznes, który zbudował. Będą nim miliony ludzi, których zainspirował, życia które zmienił i kultura, którą zdefiniował. Steve był 'oryginałem' z kreatywnym, pełnym wyobraźni umysłem, który zdefiniował erę. Pomimo tego, co osiągnął, wydaje się, że dopiero się rozkręcał. Z jego śmiercią świat stracił rzadki oryginał, Disney stracił członka swojej rodziny, a ja straciłem wspaniałego przyjaciela. Nasze myśli i modlitwy w tej trudnej chwili są z jego żoną Laurene i jego dziećmi"

- Robert Iger, dyrektor wykonawczy Walt Disney Co.

"Cyfrowy wiek stracił swoją latarnię, ale innowacje i kreatywność Steve'a będą inspiracją dla marzycieli i myślicieli przez wiele kolejnych generacji"

- Howard Stringer, prezes zarządu Sony Corp.

Steve Jobs nie żyje

- strona główna New York Times

"Świat stracił dziś prawdziwego wizjonera. Zamiłowanie, pasja Steve'a dla prostoty i elegancji pozostawia nas ze spadkiem, który przetrwa wiele pokoleń. Dziś, moje myśli, i myśli wszystkich tu w Nokii, są z przyjaciółmi i rodziną, którą opuścił"

- Stephen Elop, dyrektor wykonawczy Nokii.

"Samsung Electronics ze smutkiem przyjmuje wiadomość o odejściu prezesa Steve'a Jobsa i pragnie przekazać najgłębsze wyrazy współczucia. Prezes Steve Jobs wprowadził licze rewolucyjne zmiany do przemysłu IT i był wielkim przedsiębiorcą. Jego innowacyjny duch i wybitne osiągnięcia na zawsze zostaną zapamiętany przez ludzi z całego świata. Jeszcze raz pragniemy przekazać kondolencje rodzinie Pana Jobsa i jego współpracownikom"

- Choi Gee Sung, dyrektor wykonawczy Samsung Electronics Co.

Steve Jobs nie żyje

- strona główna wired.com

Zobacz także:

Więcej o: