Motorola prezentuje dwa nowe tablety z serii Xoom. Będą lepsze, niż "jedynka"?

Lżejsze, chudsze, ale na początku jedynie w wersjach WiFi.

Doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi następcy Motoroli Xoom. Niespodziewanie, okazało się jednak, że Motorola rzuci na rynek nie jeden, a dwa nowe tablety. Oba urządzenia będą działały pod kontrolą systemu operacyjnego Android Honeycomb (3.2). Ich cena nie została jeszcze ujawniona, choć wiadomo, że w Europie powinniśmy je zobaczyć jeszcze w listopadzie. A czym charakteryzują się zapowiedziane tablety?

Xoom 2

Motorola Xoom 2Motorola Xoom 2 fot. Motorola

Następca oryginalnego Xooma posiada 10,1-calowy wyświetlacz (rozdzielczość 1280x800) pokryty Gorilla Glass zapewniającym mu dodatkową ochronę. We wnętrzu urządzenia znajdzie się dwurdzeniowy procesor (1,2GHz), 1GB pamięci RAM, oraz dodatkowe 16GB wbudowanej pamięci.

Ciekawostką jest to, że firma osłabiła aparaty fotograficzne wbudowane do tabletu. Z tyłu urządzenia znajdzie się aparat z matrycą 5Mpix (i lampą błyskową LED). Z przodu urządzenia znajdziemy natomiast aparat 1,3Mpix. Xoom 2 w stosunku do poprzednika został odchudzony o 131 gramów. Jest też cieńszy o 4 mm. Urządzenie pokryto specjalną powłoką chroniącą przed skutkami zachlapania go wodą. Motorola obiecuje, że Xoom 2, po naładowaniu baterii będzie działał ponad dziesięć godzin (miesiąc w trybie czuwania).

Motorola Xoom 2Motorola Xoom 2 fot. Motorola

Xoom 2 Media Edition

Motorola Xoom 2 Media EditionMotorola Xoom 2 Media Edition fot. Motorola

Drugą nowością Motoroli jest mniejsze rodzeństwo Xoom 2 - Media Edition. To tablet z 8,2-calowym wyświetlaczem pokrytym Gorilla Glass. Sercem urządzenia jest taki sam procesor jak w Xoom 2. Posiada ono również tyle samo pamięci co tablet opisany powyżej.

Media Edition posiada jeden aparat fotograficzny 5Mpix. Tablet waży 386 gramów i ma 9 mm grubości. Po naładowaniu baterii powinien działać przez sześć godzin (przy przeglądaniu stron www). Motorola twierdzi, że bateria pozwala także słuchać muzyki przez 3-4 dni. Więcej szczegółów nie ujawniono.

Zobacz także: test tabletu Motorola Xoom

Motorola Xoom 2 Media EditionMotorola Xoom 2 Media Edition fot. Motorola

 
embed

Motorola XOOM 2 3G 32GB

  • System operacyjny: Android 3.2 Honeycomb
  • Komunikacja: Wi-Fi, 3G
  • Przekątna ekranu: 10,1 cala
  • Pamięć wewnętrzna: 32 GB

0 opinii

Parametry techniczne

Parametry fizyczne

Sprawdź cenę tego produktu >

dane dostarcza:

embed
Więcej o: