Jak dzięki telefonowi nie stracić głowy na zakupach

Grudzień jest miesiącem intensywnych zakupów. Sprawdziliśmy jakie aplikacje wesprą nas w dokonywaniu trafnych decyzji i pomogą rozsądniej wydać pieniądze.

Telefon może stać się bardzo praktycznym asystentem zakupów. Dzięki licznym aplikacjom możemy doskonale je zaplanować a także zweryfikować naszą opinię o produkcie, zanim go nabędziemy.

Po pierwsze: znajdź sklep

Fot. LokterFot. Lokter Fot. Lokter

Jest co najmniej kilka aplikacji, które podpowiedzą do którego sklepu mamy najbliżej. Albo gdzie w pobliżu znajduje się nasza ulubiona sieć. Jedną z bardziej popularnych jest Foursquare umożliwiający natychmiastowe odnajdywanie interesujących miejsc (i ludzi) w pobliżu nas. Program jest idealny jeśli chcemy szybko przeszukać okolicę i poznać opinie innych o sklepach, które chcemy odwiedzić. Warto też spróbować polskiego programu tego typu - Lokter , lepiej niż Foursquare dostosowanego do naszych polskich warunków. Całkiem dobrze sprawdza się rozbudowana baza Zumi jednego z najlepszych polskich lokalizatorów internetowych.

Po drugie: zaplanuj zakupy

Fot. ListonicFot. Listonic Fot. Listonic

Planowanie jest podstawą inteligentnego kupowania i to nie tylko przy okazji świąt. Jednym z ciekawszych, dostępnych na wszystkie systemy rozwiązań do tworzenia list zakupów jest Listonic . Pozwala łatwo sporządzać, synchronizować z wieloma telefonami a nawet publikować listy zakupów. Kiedy tworzymy nową listę mamy możliwość szczegółowego opisania ilości potrzebnych produktów. Aplikacja, sama rozpoznaje do jakiej kategorii je zaliczyć i układa wykaz według sklepowych alejek. Pamięta co kupujemy najczęściej, a nawet pozwala zamienić znaleziony w sieci kulinarny przepis w gotową listę zakupów. Aplikacja ma też pewną niedogodność - do naszych list mamy dostęp jedynie online, co nie zawsze jest możliwe.

Jeśli szukacie innego rozwiązania, ale za do dostępnego offline możecie sięgnąć po polską aplikację na Androida ShopMe . Jej twórcy postawili na wygodę: duże ikonki umożliwiają szybkie przewijanie kategorii produktów, co jest szczególnie przydatne, kiedy się spieszymy. Zakupione artykuły po odznaczeniu lądują na końcu listy - bardzo praktyczne.

Po trzecie: porównaj ceny, sprawdź opinie

saveup.plsaveup.pl saveup.pl

Jak sprawdzić, czy nie przepłacasz w sklepie? Wystarczy zrobić zdjęcie kodu kreskowego produktu i przy pomocy Barcode Scanner i wyszukać wszelkie dostępne w sieci informacje, m.in. cenę i opinie użytkowników. Może to być bardzo przydatne, kiedy wahamy się z decyzją.

Jeśli natomiast trafiliśmy na ciekawą płytę, grę, film lub książkę, ale chcielibyśmy sprawdzić, czy można ją kupić taniej, możemy sięgnąć po aplikację SaveUp , laureata tegorocznego konkursu Startup Fest, organizowanego przez Agorę. Wystarczy zrobić zdjęcie, a aplikacja sama rozpoznaje produkty zarówno po okładce jak i po kodzie kreskowym. Do tego od razu wyświetla nam wykaz polskich sklepów, w których możemy natychmiast dokonać zakupu.

Macie jakieś własne przykłady i aplikacje dzięki którym zakupy stają się łatwiejsze? Podzielcie się w komentarzach.

Więcej o: