Twitter szwedzkiego rządu oddany w ręce obywateli

Do poczynienia tego nietypowego kroku przekonała rząd szwedzka agencja turystyczna w ramach projektu Curators of Sweden.

Oficjalne konto Szwecji na Twitterze zarządzane było od początku (czyli od 2009 roku) przez ministerstwo turystyki. Zgodnie z nową inicjatywą, co tydzień konto przekazywane będzie nowemu obywatelowi kraju. Wybrana osoba może zmienić awatara w profilu i "ćwierkać" przez te siedem dni o czym tylko chce. W zamierzeniu ma jednak pisać o interesujących miejscach w Szwecji, o tym, co można robić w kraju oraz odpowiadać na pytania dotyczące życia w nim. Obywatele Szwecji promują zatem swój kraj tak, jak go widzą, każdy z innej perspektywy.

Pierwszą osobą, która zarządza Twitterem szwedzkiego rządu, jest Jack Warner - pisarz, marketingowiec i wykładowca. Kolejne osoby to między innymi nauczyciel, ksiądz, lesbijka zajmująca się kierowaniem ciężarówki czy założyciel agencji reklamowej, który posiada własną farmę - zróżnicowane jest zatem spore. I bardzo dobrze.

Nie wiadomo, do kiedy akcja potrwa: prawdopodobnie zależeć będzie to od jej powodzenia. Nie zakończy się jednak raczej wcześniej niż za 2 miesiące.

[via Digital Trends]

Więcej o: