Lenovo rzuca rękawicę Amazowi - Amazon rzuca rękawicę wszystkim. Kindle Fire już w styczniu za 125 funtów?

Lenovo obniżył właśnie cenę tabletu IdeaPad A1 do 159 euro. Tymczasem plotka głosi, że Amazon chce sprzedawać Kindle Fire jeszcze taniej - już w tym miesiącu ma pojawić się w Wielkiej Brytanii za 125 funtów.

IdeaPad A1 jest dostępny na niemieckiej stronie Amazon w obniżonej cenie 159 euro (172 euro czyli 730zł - wliczając ekonomiczną przesyłką do Polski).

W środku znajdziemy jednordzeniowy procesor Texas Instruments TI 3622, 512MB pamięci RAM, dysk 16GB, siedmiocalowy ekran o rozdzielczości 1024x600 pixeli i Androida w wersji 2.3 Gingerbread. Do tego jeszcze coś, czego nie ma konkurent - dwie kamery, czytnik MicroSD, Bluetooth, GPS i dostęp do Android Market. W tej cenie to całkiem dobry tablet.

Tymczasem media ujawniły przecieki dotyczące planów Amazona, który zachęcony olbrzymim sukcesem Kindle Fire w Ameryce planuje rozpoczęcie jego sprzedaży w Europie już w tym miesiącu. Ma być dostępny na brytyjskiej stronie serwisu za 125 funtów (ok. 150 euro, 630 zł). W sieci pojawia się też kwota 100 funtów.

Jeśli plotki się potwierdzą będzie to jeden z tańszych tabletów na rynku. Warto jednak zwrócić uwagę, że IdeaPad ma kilka wartych stu złotych przewag.

Wciąż nie jest też jasne, czy europejska wersja Kindle Fire będzie wyposażona w najnowszego Androida 4.0. Działanie systemu może być mocno utrudnione na sprzęcie o takich parametrach - problemy z jego płynnym działaniem mają nawet niezależni programiści z XDA. Efekty ich pracy prezentuje film umieszczony na YouTube.

[ za fudzilla.com , metro.co.uk ]

 
Więcej o: