Kolejny Samsung Galaxy Note będzie wyposażony w 10 calowy ekran

Zdaje się, że Samsung całkiem niechcący właśnie potwierdził zamiar wprowadzenia na rynek nowej wersji swojego osławionego smartfona - Galaxy Note. Czemu nas to interesuje? Bo nowy Note ma zostać wyposażony w ponad 10-calowy wyświetlacz!

O ile w przypadku pierwotnego Note'a - ze względu na duży rozmiar telefonu - zadawano sobie pytanie czy urządzenie w ogóle zmieści się w kieszeni o tyle teraz sprawa jest chyba jasna - nowy Note nie zmieści się. Co więcej, przekątna rzędu 10,1 cali plasuje nowy model raczej w kategorii tabletów niż smartfonów.

Informacja, przy okazji innych zapowiedzi związanych z rozpoczynającą się pod koniec lutego konferencją MWC, pojawiła się na blogu SamsungTomorrow.com, gdzie wypatrzył ją serwis Slashgear.com . Chwilę później wpis zniknął .

Oczywiście Galaxy Note 10.1 może być zwyczajnym przeinaczeniem Galaxy Tab 10.1, zwłaszcza, ze nazwa tabletu pojawia się tuż po klasycznym modelu Note. Większe prawdopodobieństwo jednak, że rzeczywiście Samsung zdecydował się wprowadzić na rynek tablet, który wykorzystywałby poręczny rysik. Koncepcja nie jest nowością. W epoce przed-ipadowej tablety kojarzyły się przecież głównie z urządzeniami do tworzenia grafiki komputerowej. Użytkownik posługiwał się w tym celu właśnie rysikiem. Nowością może być więc w tym wypadku tylko fakt, że stylus posłuży do obsługi "zwykłego" tabletu, takiego z Androidem i przeznaczonego głównie do konsumpcji treści a nie superdokładnego rysowania.

Pozostaje tylko pytanie - czy świat wreszcie gotowy jest na bardziej rozbudowane tablety... i czy wreszcie Samsungowi uda się przełamać hegemonię Apple'a na rynku tabletów.

embed

SAMSUNG GALAXY NOTE 10.1 (N8000) 16GB 3G biały

  • System operacyjny: Android 4.0 Ice Cream Sandwich
  • Komunikacja: Wi-Fi, 3G
  • Przekątna ekranu: 10,1 cala
  • Pamięć wewnętrzna: 16 GB

0 opinii

Parametry techniczne

Parametry fizyczne

Porównaj ceny tego produktu >

dane dostarcza:

embed
Więcej o: