Nie garb się! Monitor Philips zadba o twoje zdrowie

Takie pomysły bardzo lubimy.

Philips znany jest z zaskakiwania innowacyjnymi pomysłami. Nie powinno więc dziwić, że kolejne urządzenie zaprezentowane przez firmę również jest dość oryginalne. Tym razem pokazała ona monitor, który zadba o nasze zdrowie.

ErgoSensor to urządzenie, które w miejscu, gdzie z reguły znajdziemy kamerkę internetową, posiada wbudowany czujnik badający jak zachowuje się użytkownik siedzący przed monitorem. Potrafi on wykryć pod jakim kątem mamy wygiętą szyję i w jakiej odległości od monitora siedzimy. Jeśli wykryje jakiekolwiek nieprawidłowości, podpowie nam co konkretnie powinniśmy zmienić, by przyjąć właściwą pozycję.

Philips ErgoSensorPhilips ErgoSensor fot. Philips

Monitor wykrywa również ruch użytkownika i potrafi ocenić jak długo już pracujemy. Co jakiś czas zasugeruje więc, byśmy zrobili sobie przerwę. Jeśli natomiast na dłużej odejdziemy od niego, wyłączy się, by oszczędzać energię elektryczną. Pod koniec dnia można natomiast "wygasić" go całkowicie - pobór energii spadnie wtedy do absolutnego zera.

Sam monitor posiada 24-calowy wyświetlacz Full HD podświetlany diodami LED oraz ruchomą podstawę SmartErgoBase. Pozwala ona obrócić go w dowolną stronę, zmienić kąt nachylenia wyświetlacza oraz wysokość na jakiej się znajduje. Jego dolną krawędź można obniżyć na tyle, by prawie dotykała biurka.

Niestety, Philips jeszcze nie zdradził ile trzeba będzie zapłacić za to urządzenie i kiedy dokładnie trafi ono do sklepów. Z niecierpliwością wypatrujemy jednak tych informacji, bo sam monitor zapowiada się bardzo ciekawie. Mamy nadzieję, że pozostali producenci sprzętu również będą aktywnie dbali o nasze zdrowie.

[za: Philips ]

Więcej o: