Rewolucja? Smartfon bez głośnika w "słuchawce"

Rewolucja szykuje się póki co na rynku japońskim - tamtejszy gigant w dziedzinie elektroniki, znana również u nas Kyocera, wprowadza na rynek smartfon bez głośnika w "słuchawce"  - niesamowitej jakości dźwięk będzie transmitowany przez tkanki.

Urbano Progresso trafi do sprzedaży w Japonii jeszcze w tym tygodniu. Jego najważniejszą cechą będzie brak głośnika w miejscu, w którym jest w każdym innym modelu. "Słuchawkę" zastąpi technologia opracowana we współpracy z firmą KDDI.

Dźwięk jest przenoszony przez wibracje, które podczas rozmowy rozchodzą się w tkankach małżowiny usznej. Do ucha można przyłożyć dowolną część telefonu, według zapewnień producentów ma to zapewnić świetną słyszalność w każdych warunkach.

Ponadto Urbano Progresso jest całkiem potężnym urządzeniem - w środku znajdziemy procesor Snapdragon S2, 1,4GHz, ekran o przekątnej 4,1 cala, Androida 4.0 i ponad ośmiomegapikselową kamerę. Obudowa jest wodoodporna.

Na tegorocznych targach CES mieliśmy w dłoniach telefon marki Kyocera z technologią KDDI - pomimo słuchawek tłumiących dźwięk z zewnątrz rozmowę było słychać dzięki wibracjom.

Telefon  firmy KDDI stworzony wspólnie z Kyocerą. Usunięto z niego głośnikTelefon firmy KDDI stworzony wspólnie z Kyocerą. Usunięto z niego głośnik Fot. Tomasz Grynkiewicz

Bardzo ciekawi nas, czy najnowszy smartfon Kyocery podoba się Wam? My mamy mieszane uczucia.

 

[ za engadget.com ]

Więcej o: