Windows 10 sprawia niektórym użytkownikom nieoczekiwane problemy z wyświetlaniem... tekstu

Windows 10, którego premiera miała miejsce kilka dni temu, trafił już do dziesiątek milionów użytkowników. Część z nich narzeka na irytujący problem, który pojawił się po aktualizacji. Windows 10 nie radzi sobie z... wyświetlaniem tekstu.
Zobacz wideo

Windows 10, najnowszy system operacyjny Microsoft, trafił już do użytkowników . Właściciele Windows 7, 8, 8.1, mogą pobrać go bezpłatnie, posiadacze maszyn z Windows XP muszą Windows 10 kupić .

Dzieło Microsoft trafiło już do dziesiątków milionów użytkowników. Część z nich zgłasza dość irytujący problem. Windows 10 nie radzi sobie zawsze z czymś tak trywialnym jak wyświetlanie tekstu.

Rozmyty tekst

Na czym polega problem? Część aplikacji wyświetla dziwny, rozmyty tekst. Wygląda, jakby był w mniejszej rozdzielczości, która została sztucznie "rozciągnięta" to prawidłowego rozmiaru. Tak, jakbyśmy rozciągnęli bardzo małe zdjęcie do sporych rozmiarów.

Przyjrzyjcie się poniższemu zdjęciu przedstawiającemu interfejs Spotify. "Na żywo" problem z czcionkami wygląda jeszcze gorzej - mam niestety ten sam problem ze swoją maszyną. Tekst wygląda po prostu okropnie, nie jest w ogóle ostry, męczy wzrok.

Fot. za infoworld.com

ZDJĘCIE W WYSOKIEJ ROZDZIELCZOŚCI - KLIKNIJ.

Nie jest do końca jasne, czy problem leży po stronie Microsoft, czy po stronie producentów aplikacji. Na forach pojawiają się różne poradniki, które problem mają rozwiązać. Ja czekam jednak, aż rozwiąże go za mnie Microsoft odpowiednią nakładką lub jasną informacją. Myślę, że przeciętni użytkownicy Windows 10 nie powinni być skazani na przeszukiwanie internetu w poszukiwaniu informacji " Jak prawidłowo wyświetlać tekst w Windows 10". Przypomina mi to niestety czasy Windows 8, kiedy na forach użytkownicy pytali "Gdzie jest przycisk wyłączania systemu".

Miejmy nadzieję, że problem z rozdzielczością niektórych aplikacji zostanie szybko rozwiązany. Od kilku dni bardzo mnie irytuje podczas pracy (aktualizacja sterowników karty graficznej do wersji Windows 10 nie pomogła).

Microsoft powinien zrozumieć, że bez względu na to ile pracy włożył w Windows 10 właśnie takie, niezrozumiałe i irytujące błędy, mogą wpłynąć na całościową ocenę systemu..

Więcej o: