To niemal pewne. iPhone 5se i iPad Air 3 zadebiutują już w marcu

15 marca Apple zaprezentuje, według nieoficjalnych informacji, "pomniejszony" model iPhone'a. To nie jedyna premiera, która czeka nas tego dnia.

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł portal 9to5Mac, już 15 marca zobaczymy dwa nowe produkty giganta z Cupertino. Najbardziej oczekiwanym będzie nowy smartfon - iPhone 5se. Model zarówno przełomowy jak i ryzykowny. Apple zdecydował się bowiem wypuścić na rynek urządzenie z małym, jak na dzisiejsze standardy, ekranem o przekątnej czterech cali.

Przeczytaj też: Czy iPhone'a naprawdę można... wygiąć w dłoniach?

iPhone 5se , przeznaczony jest dla konsumentów, którzy chcą urządzenia o najnowocześniejszych parametrach, ale nie podoba im się wszechobecna tendencja powiększania ekranu. Według przewidywań 9to5Mac iPhone 5se wyglądem będzie bardzo zbliżony do iPhone'a 5s (model z roku 2013), w środku znajdzie się natomiast procesor A9 (z koprocesorem M9), układy NFC i Apple Pay, ulepszona kamera (z modelu iPhone 6s). Całość ma być sterowana najnowszą wersją iOS.

Nie tylko iPhone 5se

Prócz nowego iPhone'a Apple ma też zaprezentować nową wersję tabletu - iPad Air 3 . Urządzenie o przekątnej 9,7 cala będzie najpewniej wyposażone w procesor A9 i ulepszoną kamerę, można też spodziewać się ulepszonych peryferiów takich jak klawiatury i rysik.

Czasy, kiedy premiery Apple elektryzowały rynek i media już chyba za nami. Nowe modele prezentowanych urządzeń  mają jednak szansę lepiej dopasować się do potrzeb użytkowników.

Zobacz wideo
Więcej o: