To mogła być prawdziwa bomba. Microsoft chciał zapłacić 8 mld dolarów za... aplikację

Z doniesień serwisu TechCrunch, wynika, że firma z Redmond była poważnie zainteresowana przejęciem popularnego komunikatora Slack. Transakcja miała opiewać na kwotę 8 mld dolarów. Ostatecznie jednak Microsoft wycofał się ze swojego pomysłu.

Slack to jedna z najpopularniejszych  aplikacji do zarządzania projektami, pracą zespołu i komunikowania się wewnątrz firm oraz innych biznesowych struktur. Obecnie, każdego dnia z usługi korzysta ponad 2,3 mln osób, a 675 tys. z nich posiada wykupioną wersję premium, która rozbudowuje funkcjonalności Slacka. Ostatnio twórcy aplikacji poinformowali o pracach nad wprowadzeniem rozmów głosowych oraz wideo.

Czytaj też: Oni zostali mistrzami w najpopularniejszej grze świata

Co ciekawe, mimo ogromnej popularności aplikacji, CEO Slacka Stewart Butterfield uważa, że oferowana przez niego usługa ma wciąż wiele wad. No dobrze. Butterfield użył  zdecydowanie mocniejszych słów i w wywiadzie dla MIT Technology Review, nazwał Slacka „wielką kupą g***a”.

Być może to właśnie jego rozbrajająca szczerość miała wpływ na rezygnację Microsoftu z próby przejęcia Slacka. Jak donosi TechCrunch, firma z Redmond była ponoć poważnie zainteresowana kupnem komunikatora i wykładała na stół – bagatela – 8 mld dolarów.

Ostatecznie Bill Gates i Satya Nadella mieli zrezygnować jednak z tego pomysłu. Zamiast tego Microsoft postanowił skupić się na dalszym rozwijaniu platformy Skype.

Kwestia sprzedaży Slacka nie jest jednak definitywnie zamknięta. Wystarczy wspomnieć, że tylko w ubiegłym roku Stewart Butterfield otrzymał co najmniej 8 konkretnych ofert w tej sprawie. Póki co, konsekwentnie je jednak odrzuca.

Podczas ostatniej rundy finansowania Slack został wyceniony na 2,8 mld dolarów.

Więcej o:
Komentarze (18)
To mogła być prawdziwa bomba. Microsoft chciał zapłacić 8 mld dolarów za... aplikację
Zaloguj się
 • extrafresh

  Oceniono 55 razy 53

  Skype skończyło się na Kill em All.

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 34 razy 20

  aplikacje pojawiają się i znikają. z reguły sa warte ZERO - sztuką jest sprzedać projekt w odpowiednim momencie potentatowi.

 • techfan77

  Oceniono 16 razy 10

  Podobnie jak prawdziwa bomba mogła być jakbym skreślił 6-tkę w totku, tylko...nie skreśliłem...

 • Black Swan

  Oceniono 10 razy 4

  a ja mam psa, który jest warty miliard dolcy... Dogadałem się z sąsiadem i wymienię go na dwa koty po 700 mln usd za sztukę... Będę zarobiony...

 • ksobier

  Oceniono 15 razy 3

  Najpopularniejszy komunikator, ktory nie jest komunikatorem i do tego nikt o nim nie slyszal. Mysle, ze sama nazwa nie przyciaga uzytkownikow i inwestorow.

 • 4v

  Oceniono 6 razy 2

  Czy ktoś mi wyjaśni, co to za niszowe ustrojstwo, wyceniane na 8mld $? Wydawało mi się że znam wszystkie ważniejsze komunikatory, nawet takie jak Line czy Viber. A o tym słyszę pierwszy raz w życiu. To coś dla hipsterów, albo korpo? Bo wtedy bym rozumiał, czemu to to tego nie znam...

 • zenon8228

  Oceniono 3 razy 1

  Zarządzam swój projekt w slack. Fajnie że go Microsoft nie kupił, a to jest nawet poręczne że nie można przez niego rozmawiać, bo wszystko zostaje na "piśmie". A integracje ze skype była by nieuchronna. Co do zasady unikam produktów Microsoft jak się da.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX