MIX10: Urządzenia z Windows Phone 7 jako przenośne konsole do gier

Na MIX10 mówi się też o możliwościach i założeniach narzędzi XNA 4.0, służących do pisania gier dla Windows Phone 7. Choć zapowiedź Novella może oznaczać, że zobaczymy je wcześniej na innych smartfonach, warto sprawdzić co powiedzieli przedstawiciele Microsoftu.

Jak podał wcześniej portal Polygamia, zaletą gier na Windows Phone 7 dla zwyczajnych użytkowników ma być pełna integracja z Windows Live. To szczególnie dobra wiadomość dla wszystkich uzależnionych od zdobywania kolejnych osiągnięć i podbijania wyniku gracza, którzy z bólem serca wyłączali konsolę. Teraz wyjście na miasto i granie w ulubiona grę nie będzie musiało być rozdzielną czynnością. Więcej informacji tu . Łukasz Cichy

Gry będą obsługiwać DirectX 9 w wersji przystosowanej do smartfonów. Oczywiście, trudno spodziewać się, że będą równie złożone i bogate co na Xboksie 360 czy PC, choć na przykład można liczyć na sprzętowe wsparcie akceleracji 3D (wymóg rygorystycznej specyfikacji Windows Phone 7). Najważniejszy jest jednak fakt, o którym nasz korespondent, Daniel Biesiada, pisze następująco:

Microsoft udostępnił za darmo szablony projektów związane z XNA dla Windows Phone 7, w ramach edycji Express Edition swoich narzędzi deweloperskich. To uwzględnia również narzędzia dla projektantów znane jako Expression Studio, które do tej pory nie miały darmowej wersji.

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o: