Multimedialna Toshiba Satellite A660 ujrzy światło dzienne już w czerwcu

Zdaje się, że czerwiec będzie miesiącem opływającym w nowe sprzęty. Także Toshiba zgłosiła swój akces do udziału w wyścigu o unikalny laptop. Nowy Satellite A660 wyposażony będzie w technologię Sleep-and-Music.

Wydaje się, że Toshiba szykuje solidnie uzbrojony laptop do tak zwanych zastosowań multimedialnych . Procesor - do wyboru - Intel i3, i5 lub i7, 8GB RAM, układ graficzny Nvidia z pamięcią 512MB lub 1GB, 640 GB dysku twardego, opcjonalny czytnik Blu-ray, 16-calowa matryca 1366×768 pikseli z podświetleniem LED i łączność Bluetooth oraz WiFi w standardzie n.

To nie wszystko. A660 wyposażony będzie także w technologię WiDi (Wireless Display) , pozwalającą na przesyłanie obrazu poprzez WiFi bezpośrednio do telewizora (który także posiada tę opcję).

Druga, autorska technologia Toshiby to Sleep-and-Music . Dzięki niej można słuchać muzyki z podłączonego do nowej Satellity odtwarzacza poprzez zamontowane w laptopie wysokiej jakości głośniki Harman Kardon , nawet kiedy sprzęt jest uśpiony.

Dodatkowo, konstruktorzy z Toshiby upakowali w laptopie duży i wielofunkcyjny touchpad Multi-Touch Control, poprawiającą jakość dźwięku Dolby Advanced Audio , oraz znany z marki telewizorów REGZA, wspomagający obraz procesor Resolution+ .

Niestety, nie jest znana jeszcze cena nowego laptopa, ale zakładając, że będzie przystępna, Satellite A660 staje się potencjalnie smakowitym kąskiem.

Obsługa urządzenia wymaga oczywiście operowania na systemie 64-bitowym . W tym wypadku Windows 7.

[via iTech News Net ]

Łukasz Cichy

Więcej o: