Dane BlackBerry Bold 9650 i Pearl 3G wyciekły z RIM

RIM, chcąc, nie chcąc upubliczniło informacje na termat dwóch nowych telefonów - BlackBerry Bold 9650 i Pearl 3G. Oba w przeciągu miesiąca mają wejść do oferty dostawców telekomunikacyjnych w USA i Kanadzie.

BlackBerry Bold 9650

To odświeżona wersja funkcjonującego już telefonu. BlackBerry Bold 9650 wyposażony jest w kamerę o rozdzielczości 3,2-megapiksela, GPS, łączność WiFi w standardzie b i g, oraz nowy Track Pad . Może działać w trybie czterozakresowym GSM/GPRS/EDGE/UMTS lub w (chyba niezbyt popularny w Europie) dwuzakresowym CDMA/EV-DO.

Pearl 3G

W zasadzie, oprócz innego wyglądu, telefony wewnątrz nie bardzo się różnią . Pearl 3G jest cztero- i trójzakresowy, obsługuje 3G UMTS, ma kamerę 3,2-megapiksela, GPS, WiFi (w standardzie aż do n) i Track Pad.

Oba telefony mieszczą się w zbiorze tak zwanych rozwiązań dla biznesu . Obsługują więc podstawowe aplikacje z BlackBerry store i posiadają wiele przydatnych na tym polu dodatków, jak kalendarze i organizery.

Najciekawsza z tego wszystkiego jest wiadomość, że RIM nie ogłosił jeszcze oficjalnie wspomnianych telefonów . Pewne informacje przedostały się do serwisu The Street , który poprosił RIM o komentarz. W odpowiedzi otrzymał wyczerujące dane kiedy, gdzie i w których sieciach telekomunikacyjnych oba telefony będą dostępne, z zastrzeżeniem, że więcej informacji można się spodziewać w oficjalnej nocie prasowej kiedyś w przyszłości. Z pewnością nie później niż za miesiąc. W końcu wtedy telefony wchodzą do oferty.

Chyba ktoś tu czegoś nie zrozumiał, ale najważne, że jest zabawnie.

[via The Street ]

Łukasz Cichy

Więcej o: