Na skrzydłach Pegaza - nowe kino domowe LG HB965TZ Pegasus

Firma LG właśnie wprowadziła na polski rynek kino domowe 5.1 z odtwarzaczem Blu-ray. Urządzenie LG HB965TZ o wdzięcznej nazwie Pegasus ma moc 1100 W (5 x 180 W + 200 W subwoofer). Jeżeli chodzi o wygląd, to kino LG jest kolejną odsłoną charakterystycznego dla LG designu ?tafla szkła?, którą znamy już np. z telewizorów LED LCD tej firmy.

LG Sound Gallery czyli 7 ustawień dźwięku

Chyba najważniejszą zaletą Pegasusa wydaje się być funkcja LG Sound Gallery. Ma ona ułatwiać precyzyjne dostrojenie dźwięku dzięki siedmiu fabrycznym ustawieniom korektora (Natural Plus, Game Equalizer, Night Mode, Clear Voice, Bass Blast, MP3 Up-Scaling i VSM Plus). Warto też wspomnieć, że nad jakością dźwięku w Pegasusie pracował Mark Levinson, znany specjalista w tej dziedzinie, który już od jakiegoś czasu współpracuje z koreańskim koncernem.

2 x HDMI od LG

Kino ma też bezprzewodowy dostęp do internetu (Wi-Fi), dzięki czemu możemy skorzystać z funkcji BD-Live 2.0 i Bonus View, które pozwalają pobierać z internetu materiały dodatkowe do filmów. Warto zwrócić uwagę, że Pegasus ma wbudowane aż dwa gniazda HDMI. Za nowe kino domowe od LG zapłacimy 2999 zł.

Pegasus czyli kino domowe zyskuje osobowość

Podoba mi się to kino - całkiem ładne (chociaż nie tak bardzo jak telewizory tej firmy czy starszy model kina domowego LG HB954PB). Poza tym zaletą są też cztery wysokie kolumny (w kinach domowych tylne satelity często są małe) i dwa złącza HDMI. Najważniejszy jednak wydaje mi się fakt, że pojawiło się zintegrowane kino, którego nazwę da się zapamiętać. Wreszcie kino domowe zyskuje jakąś osobowość, a nie tylko cyferki, których nie da się zapamiętać. Może LG rozpocznie Pegasusem jakąś nową tendencję? Bo jak do tej pory to właśnie takich łatwych do zapamiętania nazw brakowało zestawom kina domowego. Mam nadzieję, że nie tylko LG, ale i konkurencja również pójdzie tym tropem.

Mariusz Koryszewski

Więcej o: