Mobilne kino z filmem Asylum 5D ruszyło w Polskę

O Asylum 5D pisaliśmy już wcześniej - to horror rozgrywający się w opuszczonym szpitalu dla obłąkanych. Teraz - by zobaczyć Asylum 5D - widz nie będzie musiał jechać do kina 5D, bo to kino przyjedzie do niego. W związku z premierą tego pierwszego w naszym kraju filmu 5D - w Polskę ruszyła specjalna ciężarówka, która latem odwiedzi głównie miejscowości nad Bałtykiem.

Dwie sale kinowe w wielkiej ciężarówce

W wielkiej ciężarówce znajdują się dwie klimatyzowane sale projekcyjne - w każdej z nich znajdziemy 16 "drgających" foteli. Efekty 3D zobaczymy za pomocą specjalnych okularów, poczujemy też deszcz na twarzy oraz unoszące się w powietrzu zapachy... Na zewnątrz ciężarówki, na specjalnym ekranie LED prezentowany będzie zwiastun Asylum 5D oraz reakcje widzów oglądających go we wnętrzu "mobilnego kina".

Mapa drogowa Asylum 5D

28-29 lipca - port w Helu

30 lipca - 1 sierpnia - okolice akwarium w Gdyni

2-4 sierpnia - portowa promenada w Krynicy Morskiej

5 sierpnia - Plac Defilad przy PKiN w Warszawie

Potem konwój Cinema 5D ma odwiedzić jeszcze Mielno, Łebę, Rewal, Międzyzdroje i Świnoujście.

Idea mobilnego kina

Podoba mi się taka idea ruchomego kina. Z pewnością jest tu trochę inspiracji z pociągiem filmowym, który co roku jeździ w ramach akcji Orange Kino Letnie . Dzięki konwojowi Cinema 5D, wielu ludzi po raz pierwszy dowie się o istnieniu czegoś takiego jak kino 5D.

Tutaj możecie zobaczyć zwiastun Asylum 5D .

Mariusz Koryszewski

Więcej o: